FCB II remisuje z Chemnitzer

Nie dalej jak w sobotę swoje kolejne spotkanie w rozgrywkach trzeciej ligi niemieckiej rozegrała druga drużyna Bayernu Monachium, którą prowadzi Sebastian Hoeness.

FCB II

FC Bayern II 2:2 (0:0) Chemnitzer FC

Choć przed tygodniem podopieczni Sebastiana Hoenessa zdobyli w Hallescher trzy punkty, to tym razem musieli zadowolić się tylko jednym punktem. W pojedynku rozgrywanym na Gruenwalder Stadion w Monachium, druga drużyna Bayernu zremisowała 2:2 z ekipą Chemnitzer FC.

Sytuacja w tabeli ligowej 3. Ligi po rozegraniu sześciu kolejek prezentuje się następująco – fotel lidera okupuje Eintracht Braunschweig (15 punktów), podczas gdy ekipa rezerw FCB z dorobkiem 7 oczek awansowała na dwunastą lokatę.

– Jesteśmy rozczarowani tym wynikiem. Po słabszej pierwszej połowie, w drugiej radziliśmy już sobie lepiej. Dlatego też strata bramki w końcówce jest bardzo gorzka – powiedział po meczu trener Hoeness.

W początkowej fazie spotkania piłkarze Bayernu mieli więcej z gry, podczas gdy Chemnitzer w dużej mierze odpierał kolejne ataki monachijczyków. Bliski szczęścia w 13. i 23. minucie spotkania był Otschi Wriedt, ale najlepszy strzelec FCB II nieco się pomylił. Goście również mieli swoje okazje bramkowe. Dla przykładu w 24. minucie formę Fruechtla chciał wypróbować Garcia, ale Niemiec nie dopuścił do utraty bramki.  Mimo kilku prób z obu stron, pierwsza połowa ostatecznie zakończyła się wynikiem 0:0.

Z punktu widzenia gospodarzy druga połowa zaczęła się dość nerwowo. Zaledwie dwie minuty po wznowieniu gry Fruechtl musiał skapitulować, po tym jak został pokonany przez Bohla. Radość gości nie trwała jednak zbyt długo, albowiem już w 53. minucie wyrównał Dajaku. Pochwalić należy tutaj także Singha, który idealnie uruchomił młodego Niemca. Kilkanaście minut później na 2:1 podwyższył Rochelt. Mecz mógł zostać rozstrzygnięty w 76. minucie, ale okazję zaprzepaścił Singh. Niestety w końcowej fazie pojedynku monachijczycy stracili na chwilę czujność, co wykorzystał Tuma i wyrównał na 2:2. Wynik nie uległ już zmianie i FCB II musiało zadowolić się tylko jednym punktem.

Do akcji podopieczni Sebastiana Hoenessa wracają już 31 sierpnia, kiedy to zmierzą się u siebie z Unterhaching (początek o 14:00).

Bayern II: Fruechtl - Richards, Feldhahn, Mai, Stanisic (46' Rochelt) - Welzmueller, Will - Dajaku (72' Nollenbeger), Zirkzee (65' Zylla), Singh - Wriedt

Bramki: 0:1 Bohl (47'), 1:1 Dajaku (53'), 2:1 Rochelt (64'), 2:2 Tuma (85')

Źródło: Własne / FCB.de