Dzień wolny od treningu

Wczorajszego poźnego wieczoru w ramach 33. kolejki niemieckiej Bundesligi, podopieczni Thomasa Tuchela podejmowali u siebie RB Lipsk.

Niestety, ale mimo stosunkowo dobrej gry w pierwszej połowie i prowadzenia 1:0, podopieczni Tuchela rozegrali fatalną drugą połowę i ostatecznie ponieśli porażkę 1:3 z RB Lipsk, które wykorzystało kontrę oraz dwa rzuty karne.

Zwykle dzień po meczu odbywa się sesja dla rezerwowych, ale tym razem trener bawarskiego klubu postanowił dać swoim zawodnikom jeden dzień wolnego – o czym poinformował dziennikarz Victor Catalina z bawarskiego „Abendzeitung Muenchen”.

Mimo braku oficjalnych zajęć, przy Saebener Strasse i tak pojawiło się kilku graczy, którzy odbyli indywidualny trening – mowa o takich piłkarzach jak Eric Maxim Choupo-Moting, Mathys Tel, Serge Gnabry oraz Jamal Musiala.

Co do przygotowań do ostatniego wyzwania ligowego w tym sezonie, powinny one rozpocząć się jutro przed południem – mistrzowie Niemiec będą mieli w sumie 5 dni na przygotowania do boju z Kolonią (starcie z 1. FCK odbędzie się w przyszłą sobotę o 15:30).