Bezbramkowy remis w Wolfsburgu- relacja

W drodze po 20. Mistrzostwo Niemiec Bayern Monachium zrobił kolejny mały krok. Wprawdzie trzy dni po klęsce w meczu z AC Milanem (1:4) Bawarczycy nie wygrali na wyjeździe z VfL Wolfsburg (0:0), ale porażka Werderu Brema u siebie z Herthą Berlin 0:3 na pewno poprawiła im humory. Przez 90 minut na Volkswagen Arena w Wolfsburgu dominował Bayern, ale zabrakło poważnych okazji do pokonania Simona Jentzscha. Nawet jeśli po tym meczu pozostał pewien niedosyt, Bayern może być zadowolony ze swojego występu.

Magath dokonuje trzech zmian

Trener Felix Magath w wyjściowej jedenastce przeprowadził trzy zmiany w stosunku do spotkania na San Siro w Mediolanie. Philipp Lahm, Hasan Salihamidzic i Jose Paolo Guerrero wskoczyli do podstawowego składu, a Bixente Lizarazu, Sebastian Deisler i Roy Makaay zasiedli na ławce rezerwowych.

Już przed meczem trener zażądał odpowiedniej reakcji na ostatnie słabsze wyniki. Mimo nienajlepszych warunków Bayern od początku przejął inicjatywę i kontrolę nad meczem.

Okazje Bayernu

Już po 55 sekundach piłka znalazła się w bramce Wolfsburga po strzale Guerrero, ale gol został nieuznany z powodu spalonego. Arbiter miał w tej sytuacji rację. W drużynie Bayernu bardzo aktywna była lewa strona, na której zagrało dwóch młodych Niemców: Lahm i Bastian Schweinsteiger.

W 11 minucie właśnie po wrzutce Lahma strzelał głową Michael Ballack, a 7 minut później Lahm już samotnie próbował wykończyć akcję. Obie próby zakończyły się jednak niepowodzeniem. Także piłka po strzale głową Valeriena Ismaela w 22 minucie minęła bramkę Jentzscha. Najlepszą szansę zmarnował jednak Ballack, który w 31 minucie uderzył niecelnie z 11 metrów. Ładnym wyłożeniem piłki popisał się w tej sytuacji Lahm.

Latający Ballack

Wolfsburg w defensywie był niezwykle małoaktywny. Tylko dwa strzały oddały "Wilki" w pierwszej połowie- w 2 minucie próbował Hoogendorp, a 21 minut później Mike Hanke.

Po zmianie stron nic się w przebiegu gry nie zmieniło. Bawarczycy kontrolowali to, co działo się na boisku, ale trudno było im porządnie sforsować defensywę gospodarzy. Strzał Schweinsteigera z 16 metrów (51.) i wspaniała główka Ballacka (54.) nie przyniosły gola.

Dobra gra obrony VfL

W 69 minucie Magath dokonał dwóch zmian: Mehmet Scholl zmienił Salihamidzica, a Jens Jeremies słabo grającego Martina Demichelisa. W końcówce meczu obrona VfL spisywała się dobrze i Bayern rzadko dochodził do sytuacji. W 78 minucie pecha miał Scholl. Piłka po jego rzucie wolnym z 20 metrów trafiła tylko w boczną siatkę.

W ostatnich minutach Bayern rzucił się do ataku, ale Wolfsburg dobrze się bronił. Jeszcze w 83 minucie niebezpiecznie pod bramką Jentzscha było po strzale Claudio Pizarro, ale nic więcej Bayern nie zdziałał w tym meczu. W drugiej połowie Wolfsburg nawet nie zagroził bramce Olivera Kahna.

VFL WOLFSBURG - BAYERN MONACHIUM 0:0

WOLFSBURG: Jentzsch- Quiroga, Hofland, van der Heyden- Sarpei, Thiam (84. Fischer), Karhan, van der Leegte, Menseguez (86. Lamprecht)- Hanke, Hoogendorp (77. Marlet)

BAYERN: Kahn- Sagnol, Lucio, Ismael, Lahm- Demichelis (69. Jeremies)- Salihamidzic (69. Scholl), Schweinsteiger- Ballack- Pizarro, Guerrero

Ławka rezerwowych: Rensing, Ze Roberto, Makaay, Deisler, Lizarazu

Sędzia: Manuel Graefe (Berlin)

Widzów: 30.000 (komplet)