Bayern U17 zdobywa mistrzostwo!

Świetne wiadomości napływają do nas wprost z Monachium! Jak się okazuje zespół Bayernu Monachium do lat 17 wygrał ligę na dwie kolejki przed końcem rozgrywek.

Dzisiejszego przedpołudnia miało miejsce spotkanie na szczycie młodzieżowej Bundesligi regionu południowego − drużyna VfB Stuttgart U17 podejmowała na własnym podwórku ekipę Bayernu Monachium U17.

Zespół prowadzony przez Tima Waltera ograł ostatecznie VfB 1:0, zaś bramkę na wagę trzech punktów zdobył już w 18. minucie Can Karatas, który wykorzystał świetne dogranie Olivera Batisty Meiera.

To był bardzo intensywny i ciężki mecz o wielką stawkę przeciwko silnym rywalom. W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobrze. Po przerwie dobrze radziliśmy sobie w defensywie i nie pozwoliliśmy im na zbyt wiele − powiedział Tim Walter.

Zwycięstwo juniorów Bayernu U17 oznacza tym samym, że wygrali oni swoją ligę na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek.

Jesteśmy w siódmym niebie i bardzo, ale to bardzo szczęśliwi. Tytuł jest zasłużonym wyznacznikiem naszej ciężkiej pracy w tym sezonie − zakończył trener Bayernu U17.

Młodzi "Bawarczycy" wygrywając ze Stuttgartem powiększyli swoją przewagę do 11 oczek, co oznacza, że nikt nie odbierze im już tytułu mistrzowskiego − na 24 spotkania Bayern U17 wygrał 18 z nich, 5-krotnie przegrywał i raz remisował.

VfB Stuttgart U17 0:1 (0:0) Bayern Monachium U17

Bramki: 0:1 Karatas (18.)

Bayern U17: Wagner - Rausch, Mai, Nitzl, Lungwitz - Jelisic (79. Brugger), Pudic - Karatas (69. Heiland), Zylla (78. Ontuzans), Batista Meier (73. Maloku) - Evina