Bayern rozbity w Norymberdze

Bayern Monachium niespodziewanie wysoko uległ 1. FC Nuernberg w niedawno zakończonym meczu towarzyskim. Wprawdzie FCB wystąpili w drugiej połowie w mocno eksperymentalny zestawieniu, ale trzeba pamiętać, że gospodarze również dokonali wielu zmian.

Zgodnie z oczekiwaniami mecz rozpoczął się od ataków "Bawarczyków", którzy dopiero co wrócili z obozu przygotowawczego w Katarze. Dobre okazje zmarnowali jednak Pavard, czy Coutinho, ale drugoligowcy nie mieli zamiaru ograniczać się tylko do defensywy. Ostrzeżenie "Die Roten" wysłał najpierw Margreitter, a następnie w 22. minucie Frey wyprowadził gospodarzy na prowadzenie pokonując Neuera strzałem z 18-stu metrów.

Na odpowiedź podopiecznych Hansiego Flicka musieliśmy czekać 12 minut. Wtedy ładną akcję przeprowadzili monachijczycy i za sprawą niezawodnego w tym sezonie Daviesa Bayern wyrównał stan meczu. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, a w drugiej połowie na boisku zobaczyliśmy już rezerwowe zestawienie "Die Roten". Młodzi zawodnicy FCB szybko otrzymali pierwszą lekcję od przeciwnika, bowiem już w 46. minucie Ishak wyprowadził ponownie zespół z Norymbergi na prowadzenie. Minęło kolejne 15 minut, a na tablicy wyników było już 4:1 dla gospodarzy po trafieniach Zrelaka oraz Schleusenera. Szansę na zmniejszenie rozmiarów porażki miał Cuisance, ale Francuz nie wykorzystał rzutu karnego w 72. minucie gry. Problemów ze skutecznością nie miał natomiast Hack, który 4 minuty później strzelił piątą bramkę dla gospodarzy. Rozmiary porażki zmniejszył w 83. minucie Tillman.

1. FC Nürnberg : Dornebusch – Jager (Sorg 46), Sörensen (Erras 46), Margreitter (Mühl 46), Heise (Handwerker 46), Nürnberger – Kerk (Schleusener 46), Behrens (Geis 46), Nürnberger (Cerin 46), Lohkemper (Hack 46, Fuchs 83) – Dovedan (Ishak 46), Frey (Zrelák 46, Besong 83)

FC Bayern [Pierwsza połowa]: Neuer – Pavard, Boateng, Alaba, Davies – Goretzka, Kimmich, Tolisso – Coutinho, Perišić, Müller
[Druga połowa]: Ulreich – Richards, Mai, Arrey-Mbi, Dajaku – Cuisance, Singh, Tillman – Arp, Zirkzee, Batista-Meier

Bramki: 1-0 Frey (22), 1-1 Davies (34), 2-1 Ishak (46), 3-1 Zrelák (57), 4-1 Schleusener (60), 5-1 Hack (76), 5-2 Tillman (83)

Źródło: Własne, fcbayern.de