Bayern II remisuje z liderem

Druga drużyna Bayernu Monachium ma już za sobą szóste oficjalne spotkanie w ramach rozpoczętego dopiero co sezonu 2022/2023 w bawarskiej lidze regionalnej.

Unterhaching 1:1 (0:0) FC Bayern II

Podobnie jak miało to miejsce kilka dni temu, tak i tym razem piłkarze drugiej drużyny Bayernu Monachium stracili punkty w rozgrywkach bawarskiej ligi regionalnej. W ubiegłą sobotę podopieczni Martina Demichelisa zremisowali z ekipą Unterhaching.

Zawodnicy bawarskiego klubu w starciu szóstej kolejki ligowej wywalczyli tylko wynik 1:1, choć mieli kilka dogodnych okazji, aby wywieźć 3 punkty. Jedynego, ale jakże pięknego gola dla FCB II zdobył Tikvic. Na ten moment Kern i spółka zajmują czwarte miejsce ze stratą 4 oczek do liderów z Vilzing.

To był trudny wyjazdowy mecz z faworytami naszej ligi. Byliśmy dominującą drużyną, ale nie potrafiliśmy zdobyć tej drugiej bramki. Graliśmy z doświadczonym rywalem, który ma znakomitego bramkarza. Zdobyliśmy tylko punkt, ale jestem dumny z chłopców – powiedział po meczu Demichelis.

Monachijczycy mogli zacząć spotkanie wręcz idealnie, ale Lovro Zvonarek nieznacznie się pomylił. Po kwadransie gry powinno być 1:0 dla gości, jednakże Lucas Copado nie wykorzystał rzutu karnego. Kilkadziesiąt sekund później obok słupka przymierzył z kolei Ranos. Gospodarze również mieli coś do powiedzenia – w 26. minucie Fetsch mógł dać kolegom prowadzenie, ale został w porę zatrzymany przez Herolda. Niestety, ale mimo widocznej przewagi i lepszej gry FCB II, pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Po zmianie stron monachijczycy zaczęli jednak z wysokiego C i już w 48. minucie objęli prowadzenie po przepięknej bramce Tikvica z dystansu. Cztery minuty później w słupek trafił Zvonarek i goście musieli obejść się smakiem. Piłkarze z Bawarii kontynuowali ataki i kilkukrotnie atakowali bramkę rywala, ale kiepska skuteczność oraz wysoka forma golkipera Unterhaching były kluczowe. Niestety, ale w 84. minucie golem na wagę remisu popisał się Fetsch… Ostatecznie po wyraźnie lepszej grze, podopieczni Demichelisa musieli zadowolić się 1 punktem.

FC Bayern II: Schenk - Herold, Janitzek, Tikvic, Brueckner - Ranos (90’ Sanyang), Aydin, Vidovic, Lee (72’ Neziri), Zvonarek (83’ Aitamer) - Copado.

Bramki: 0:1 Tikvic (48’), 1:1 Fetsch (84’).

Do akcji monachijczycy wracają już niebawem – w najbliższy piątek (19 sierpnia) podopieczni Martina Demichelisa zagrają na wyjeździe z drużyną 1. FC Schweinfurt (ósma lokata w tabeli ligowej). Początek spotkania o 19:00.

Źródło: FCB.de / Własne