"Wszystko jest wciąż możliwe!"

Mimo porażki w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym Bayernu z Realem, zarówno zawodnicy jak i włodarze klubu wierzą, że zespół wciąż stać na awans do półfinału Ligi Mistrzów.

To oczywiście smutne. Mieliśmy nadzieję, że uda nam się znaleźć w lepszej pozycji na mecz rewanżowy w Madrycie mówił bohater tego spotkania, czyli Manuel Neuer.

W awans wierzy przede wszystkim Arjen Robben, który we wspomnianym meczu Ligi Mistrzów z Realem Madryt dwoił się i troił, aby pomóc "Die Roten" zdobyć kolejne bramki.

Wierzymy, że wciąż możemy awansować, wszystko jest w naszych rękach. Musimy podejść do tego spotkania i zobaczyć co się wydarzy skomentował zmotywowany Arjen Robben.

Szczęśliwie jak już mogliście przeczytać wczorajszego dnia na rewanż powróci Robert Lewandowski, czyli piłkarz, którego brakowało w środowym spotkaniu na Allianz Arenie.

Głowa do góry!

Optymistycznie nastawiony pozostaje również sam Carlo Ancelotti czy Thomas Mueller, który podkreślił, że w związku z grą w osłabieniu wynik 2:1 nie jest wcale takim złym, zwłaszcza że, gdyby nie postawa Manuela Neuera, to mogło być o wiele gorzej.

Czynnikiem wpływającym na losy tego meczu była stracona bramka zaraz po przerwie oraz czerwona kartka zauważył na konferencji pomeczowej Philipp Lahm.

− Mieliśmy szczęście, że nie straciliśmy kolejnych bramek. Manu zapewnił nam utrzymanie w tym dwumeczu, swoimi interwencjami dał nam szansę w rewanżu kontynuował kapitan "Die Roten".

− Pół godziny gry w dziesiątkę przeciwko takiej drużynie jak Real nie jest spacerkiem w parku. Jesteśmy szczęśliwi, że skończyło się na 2:1 − dodał z kolei Thomas Mueller.

Niedosyt pozostaje

Pozostaje nam tylko gdybać co by było, gdyby Arturo Vidal zdobył swojego drugiego gola w końcówce pierwszej połowy, kiedy to Rizzoli podyktował rzut karny na korzyść "Bawarczyków".

Nieszczęśliwie Chilijczyk fatalnie spudłował. Arjen Robben podkreślił w swojej dalszej wypowiedzi, że monachijczycy mogli wyciągnąć więcej z tego meczu niż tylko jedną bramkę po pierwszych 45 minutach.

Mogliśmy więcej wyciągnąć z tego spotkania. Brakowało nam wykończenia w ostatnich momentach akcji − mówił Arjen Robben.

− Możemy wygrać w Madrycie, lecz musimy zrobić o wiele więcej niż dziś − dodał po meczu Philipp Lahm.

− We wtorek zagramy na pełnym gazie, wszystko jest jeszcze możliwe. Zrobimy wszystko co tylko będziemy mogli zrobić, aby odwrócić losy awansu − zakończył Thomas Mueller.