Upamecano i De Ligt od początku?

Dokładnie tydzień temu rozpoczęła się kolejna w tym sezonie przerwa reprezentacyjna. Jak zwykle powołanych zostało wielu graczy Bayernu.

Z kolei dziś wieczorem czekają nas kolejne dwa spotkania, w których być może przyjdzie nam oglądać sześciu zawodników rekordowego mistrza Niemiec.

Dokładnie o 20:45 Holendrzy zmierzą się na własnym podwórku z Gibraltarem – biorąc pod uwagę doniesienia holenderskiej prasy, to w wyjściowej XI powinien znaleźć się Matthijs de Ligt, który opuścił niedawny pojedynek z Francuzami z racji na infekcję wirusową.

Daley Blind oraz Ryan Gravenberch mają z kolei znaleźć się na ławce, choć nie można wykluczyć, że otrzymają szansę gry w drugiej połowie.

Równolegle z tym starciem, o kolejne punkty powalczą wicemistrzowie świata z 2022 roku – Francja zagra na wyjeździe z ekipą Irlandii. Z ustaleń francuskich mediów wynika, że ponownie od samego początku wystąpi Dayot Upamecano, który strzelił kilka dni temu bramkę w meczu z „Oranje”.

Benjamin Pavard i Kingsley Coman mogą zaś zacząć zawody jako rezerwowi. Warto wspomnieć, że skrzydłowy FCB doznał we wspomnianym spotkaniu z Holendrami niegroźnego urazu, ale sztab medyczny „Trójkolorowych” wykluczył konieczność przerwy z tego powodu.

Cancelo wraca do Monachium

Wczorajszego wieczoru swoje drugie i ostatnie zarazem spotkanie w ramach marcowej przerwy reprezentacyjnej rozegrali piłkarze portugalskiej kadry narodowej, którzy ograli Luksemburg 6:0. Joao Cancelo spędził całe 90 minut na ławce. Jutro defensor powinien już z kolei wznowić treningi przy Saebener Strasse.

Źródło: Różne