Udany debiut Carlo: Bayern wygrywa 1-0

Carlo Ancelotti zaliczył dzisiejszego wieczoru swój debiut na Allianz Arenie i jak się okazało był on udany. W meczu towarzyskim z Manchesterem City Bayern pokonał gości 1-0.

Jedyną bramkę zdobył Erdal Oeztuerk w 76' minucie. Nie można ukryć, że trafienie młodego zawodnika Bayernu było dziełem przypadku.

Włoski trener ustawił swój zespół w następującym ustawieniu: Sven Ulreich w bramce, Juan Bernat, Javi Martinez, Nicolas Feldhahn oraz Rafinha na obronie. W środku pomocy zagrali natomiast Xabi Alonso, Philipp Lahm oraz David Alaba. Na skrzydłach wystąpili Franck Ribery oraz Fabian Benko. Z kolei funkcję napastnika pełnił Julian Green.

W drugiej części spotkania szansę otrzymali kolejni młodzi zawodnicy "Dumy Bawarii". Na słowa uznania zasługuje David Alaba i Franck Ribery, którzy w pierwszej połowie grali bardzo dobrze i wzajemnie się uzupełniali.

Oceny goal.com: Ulreich 2.5, Alaba 3, Lahm 3, Rafinha 3, Alonso 2.5, Feldhahn 2.5, Benko 2.5, Ribery 3, Bernat 3, Martinez 3, Green 3, Haeussler 3, Dorsch 2.5, Oeztuerk 3, Shabani brak, Friedl 2.5, Goetze 2.5