Terodde: Trzeba mieć szczęście z Bayernem

W ubiegłą sobotę swoje piętnaste oficjalne spotkanie w ramach niemieckiej pierwszej Bundesligi rozegrali piłkarze Bayernu Monachium.

Przypominamy, że monachijczycy nie pozostawili swoim rywalom żadnych złudzeń i pokonali ich pewnie 2:0, choć w pierwszej połowie gra mistrzów Niemiec nie wyglądała zbyt dobrze (głównie z racji na liczne błędy i straty).

Niemniej jednak podopieczni Juliana Nagelsmanna zachowali koncentrację do samego końca i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Z kolei po ostatnim gwizdku przed kamerami stacji „Sky”, na kilka pytań dziennikarza odpowiedział napastnik Schalke 04, a będąc dokładniejszym Simon Terodde.

− Bayern zaprezentował się bardzo dojrzale w ostatnich 20 minutach tego spotkania. Jednak pierwsza połowa była w miarę otwarta. Nie pozwoliliśmy FCB na zbyt wiele i sami mieliśmy 2 czy 3 okazje z kontry − powiedział Terodde.

− Byłoby miło, gdybyśmy strzelili tego pierwszego gola, ale w końcu nie ma dwóch zdań: zasłużone zwycięstwo Bayernu − dodał.

− Skuteczność Bayernu była kluczowa, strzelili bramkę przy pierwszej dużej okazji bramkowej. Trzeba mieć szczęście z monachijczykami, aby nie wykorzystali takich okazji − podsumował Simon Terodde.

Dzięki wygranej nad Schalke 04, podopieczni Juliana Nagelsmanna umocnili się na pozycji lidera niemieckiej 1. Bundesligi. Dorobek monachijczyków po 15 kolejkach to 34 punkty. Na dorobek ten przełożyło się 10 zwycięstw, 4 remisy oraz 1 porażka, przy bilansie bramkowym 49:13.