Robben: Bayern przespał pierwszą połowę

Jak dobrze już wiemy Bayern awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, jednakże o pierwszej części spotkania nie można raczej powiedzieć zbyt wielu dobrych rzeczy.

Arjen Robben w rozmowie z "BT Sport" otwarcie przyznał, iż jego zespół dosłownie "przespał" pierwszą połowę. Ostatecznie monachijczycy wrócili na właściwą drogę w drugiej połowie i zdołali jeszcze wygrać 5:1.

Holenderski skrzydłowy dodał również, iż do meczu ćwierćfinałowego Bayern musi poprawić błędy jakich dopuścił się w pierwszej połowie starcia z Arsenalem.

Pierwsza połowa nie była dobra. Rozmawialiśmy na ten temat przed meczem. Zdawaliśmy sobie sprawę co się wydarzy podkreślił Arjen Robben.

Przespaliśmy jednak pierwszą połowę. Nie reagowaliśmy na ich decydujące podania. Do ćwierćfinałów musimy się poprawić. Druga połowa była jednak lepsza, zaś karny i czerwona kartka nam pomogła dodał skrzydłowy "Die Roten".

Arsenal grał agresywnie w pierwszej połowie. Stworzyli zagrożenie pod naszą bramką, wykreowali sobie kilka sytuacji strzeleckich i mieli szansę na zdobycie drugiej bramki. Karny i czerwona kartka zmieniły losy spotkania, ale dla mnie to był oczywisty karny, zaś jeśli jesteś ostatnim zawodnikiem z linii, to należy się czerwona kartka zakończył.

Źródło: BT Sport