Rezerwy z kompletem punktów

Rezerwy Bayernu Monachium w piątkowy wieczór odniosły ósme zwycięstwo w obecnym sezonie Ligi Regionalnej. W ramach 16. kolejki podopieczni Heiko Vogela w wyjazdowym spotkaniu pokonali 4:1 zespół rezerw Augsburga. Już do połowy Bawarczycy wypracowali sobie znakomity wynik i po dwóch trafieniach Juliana Greena (6’, 24’) oraz jednym Patricka Weihraucha z rzutu karnego (36’) prowadzili 3:0. W drugiej połowie nadzieję gospodarzom na korzystny wynik przywróciła bramka Juliana Günther-Schmidta (69’). Ostatnie słowo należało jednak do gości, którzy za sprawą trzeciej bramki Juliana Greena (87’) mogli świętować zdobycie kolejnych trzech punktów w tym sezonie. Dodatkowo gospodarze kończyli mecz w osłabieniu, bowiem za kolejny faul drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Maik Uhde (83’).

Po tym spotkaniu ekipa rezerw Bayernu z dorobkiem 29 punktów po 15 meczach zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli, tracąc do liderującego Regensburga 8 oczek. Bawarczycy rozegrali jednak o jedno spotkanie mniej od swoich rywali.

"Zdecydowanie zasłużyliśmy na tak okazałą wygraną. W pierwszej połowie graliśmy fantastycznie, bramki były dobrze wypracowane" – powiedział po meczu Vogel. "Jednakże patrząc na drugą połowę, musimy grać bardziej konsekwentnie w obronie i szybciej kasować akcje rywali. W sumie możemy jednak być zadowoleni" – zakończył trener rezerw.

W porównaniu do poprzedniego spotkania, bezbramkowo zremisowanego z ekipą 1. FC Schweinfurt, Vogel dokonał pięciu zmian w wyjściowym składzie. Trener rezerw nie mógł skorzystać z usług narzekającego na problemy ze ścięgnami Riccardo Basty oraz mającego problemy z kostką Matthiasa Strohmaiera. Do składu powrócili natomiast Patrick Weihrauch oraz Milos Pantovic, którzy w zeszły weekend pojechali z pierwszą drużyną do Bremy na mecz w ramach rozgrywek Bundesligi z Werderem. Ponadto w miejsce Sebastiana Bösela, Lucasa Scholla oraz Fabiana Benko od pierwszej minuty wystąpili Felix Pohl, Steeven Ribéry i Sinan Kurt.

Kolejnym spotkaniem o ligowe punkty, będzie dla Bawarczyków mecz na własnym boisku 31 października o godzinie 14:00 z ekipą FC Amberg, która jak do tej pory zgromadziła 21 punktów po 16 spotkaniach i zajmuje 9. miejsce w ligowej tabeli.

Poniżej pełna tabela Ligi Regionalnej:

FC Augsburg II - FC Bayern II 1:4 (0:3)

FC Augsburg II: Kastenmeier - Framberger, Künzel, Rieder, Scherzer - Spies (46’ Ekin), Schuster (59’ Tugbay), M. Uhde, Kurz - Richter (66’ Günther-Schmidt), Thiel

Rezerwowi: Dachs, Volk, Vrenezi, Bekiroglu

FC Bayern II: Lucic - Pohl, Walter, Steinhart - Gaudino, Weihrauch (79’ Bösel) - Ribéry, Pantovic, Green, Kurt (85’ Burger) – Lappe

Rezerwowi: Rössl, Benko, Hägler, Günzel, Scholl

Arbiter: Christopher Schwarzmann (Scheßlitz)

Widzów: 654

Bramki: 0:1 Green (6’), 0:2 Green (24’), 0:3 Weihrauch (36’/rzut karny), 1:3 Günther-Schmidt (69’), 1:4 Green (87’)

Żółte kartki: Künzel, Framberger, Scherzer, Günther-Schmidt / Steinhart, Ribéry

Czerwona kartka: Maik Uhde (83’)