Rezerwy z kolejnym zwycięstwem

Rezerwy Bayernu Monachium po zaciętym meczu pokonały na wyjeździe SV Schalding-Heining i odniosły trzecie zwycięstwo z rzędu w nowym sezonie Ligi Regionalnej. Podopieczni Heiko Vogela pokonali swoich rywali 2:1, strzelając bramkę na wagę zwycięstwa na 4 minuty przed końcem spotkania. Zwycięstwo Bawarczykom zapewniły trafienia obrońców Matthiasa Strohmaiera i Phillippa Steinharta. Warto dodać, że końcówkę spotkania rezerwy musiały dograć w osłabieniu, bowiem w 83. minucie po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce boisko opuścić musiał Felix Pohl.

"Te trzy punkty są dla nas bardzo ważne. To był ciężki mecz, który zakończył się dla nas happy endem. Na duży komplement zasługuje zespół Schalding-Heining, który bardzo dobrze się bronił." – powiedział po meczu Vogel. "Teraz musimy podsumować to spotkanie, a następnie skoncentrować się na Bayreuth. Po prostu musimy się nauczyć, jak ustabilizować grę w obronie."

Bawarczycy przystąpili do spotkania z dwiema zmianami w wyjściowym składzie w porównaniu z poprzednim wygranym 3:2 meczem z zespołem Wacker Burghausen. I tak w bloku defensywnym miejsce Yannicka Günzela zajął Felix Pohl. Dodatkowo nie zobaczyliśmy Fabiana Benko, którego zastąpił Milos Pantovic. Przed meczem minutą ciszy uczczono zmarłego 17 sierpnia Gerharda Mayera-Vorfeldera, byłego prezydenta DFB.

Po tym spotkaniu ekipa rezerw Bayernu Monachium wskoczyła na drugie miejsce w tabeli Ligi Regionalnej z dorobkiem 11 punktów, pozostając oprócz liderów z Regensburga jedyną drużyną bez porażki w obecnym sezonie.

Już w najbliższy wtorek o godzinie 18:15 Bawarczycy udadzą się do Bayreuth na spotkanie z miejscowym SpVgg Oberfranken w ramach zaległej 2 kolejki Ligi Regionalnej.