Rezerwy z kolejnym kompletem punktów

Rezerwy Bayernu Monachium w sobotnie popołudnie odniosły siódme zwycięstwo w obecnym sezonie Ligi Regionalnej. W ramach 12. kolejki podopieczni Heiko Vogela pokonali w wyjazdowym meczu zespół Viktorii Aschaffenburg 2:0. Do przerwy Bawarczycy prowadzili 1:0, za sprawą trafienia z 30 minuty Milosa Pantovica. W drugiej połowie zwycięstwo przypieczętował wprowadzony w 58. minucie gry Julian Green (80.). Dodatkowo gospodarze musieli dograć ostatni kwadrans tego meczu w osłabieniu, bowiem za wielokrotne faule czerwoną kartką ukarany został Sascha Wolfert.

"Oczywiście jestem bardzo zadowolony z trzech punktów i tego, że znowu nie straciliśmy bramki. To był bardzo trudny mecz, który wygraliśmy z małą pomocą szczęścia."  - odetchnął Vogel po ostatnim gwizdku. "Graliśmy jednak niedbale z kontrataku, w przeciwnym razie bylibyśmy spokojniejsi o wynik już wcześniej." – zakończył trener rezerw.

Bawarczycy przystąpili do spotkania w niemal identycznym składzie, który wybiegł na boisko w wygranym w zeszłą środę 3:0 meczu z ekipą Buchbach. Jedyna zmiana miała miejsce na pozycji bramkarza, gdzie w miejsce Andreasa Rössla wystąpił Ivan Lucic. Dodatkowo Vogel nie mógł skorzystać z dwóch zawodników: chorego Felixa Pohla oraz narzekającego na ból w kolanie Nicolasa Feldhahna.

Po tym spotkaniu drużyna Heiko Vogela utrzymała 2. miejsce w tabeli Ligi Regionalnej mając na swoim koncie 23 punkty. Do liderów z Regensburga ekipa rezerw Bayernu traci 8 punktów, jednakże rozegrała dwa spotkania mniej od swoich rywali.

Kolejnym spotkaniem o ligowe punkty, będzie dla Bawarczyków mecz na własnym boisku 2 października o godzinie 19 z ekipą rezerw Ingolstadt, która jak do tej pory zgromadziła 16 punktów po 12 spotkaniach.