Rezerwy remisują z Ingolstadt II

Rezerwy Bayernu Monachium w dzisiejszy wieczór zanotowały trzeci remis w obecnym sezonie Ligi Regionalnej. W ramach 13. kolejki podopieczni Heiko Vogela bezbramkowo zremisowali na własnym boisku z drużyną rezerw Ingolstadt. Bawarczycy nie stworzyli sobie zbyt wielu szans na zdobycie bramki, a najlepszą z nich miał Julian Green, który na siedem minut przed końcowym gwizdkiem trafił w poprzeczkę. Dodatkowo goście kończyli mecz w osłabieniu, bowiem za niesportowe zachowanie czerwoną kartką ukarany został Thomas Blomeyer.

"Największą wadą w dzisiejszym meczu był brak ciągu w kierunku bramki przeciwnika." – powiedział Vogel po ostatnim gwizdku. "Możemy być zadowoleni z naszej gry defensywnej. Byliśmy stroną dominującą, jednak stworzyliśmy sobie zbyt mało szans." – zakończył trener rezerw.

W porównaniu do meczu ostatniej kolejki, wygranego 2:0 z Viktorią Aschaffenburg, Vogel dokonał dwóch roszad w składzie. I tak w miejsce Philippa Waltera od pierwszej minuty wystąpił Felix Pohl, a Milosa Pantovica zastąpił Julian Green.

Po tym spotkaniu drużyna rezerw utrzymała 2. miejsce w tabeli Ligi Regionalnej mając na swoim koncie 24 punkty. Ponadto dzięki dobremu bilansowi bramkowemu, wynoszącemu 23-9 Bawarczycy mogą być spokojni o drugą lokatę w tabeli po rozegraniu pozostałych meczów obecnej kolejki.

W następnej kolejce, 9 października o godzinie 19, ekipę Heiko Vogela czeka najtrudniejszy sprawdzian w obecnym sezonie, bowiem Bawarczycy wybiorą się do Ratyzbony na spotkanie z liderem rozgrywek SSV Jahn Regensburg.