Rezerwy remisują w meczu na szczycie

Rezerwy Bayernu Monachium w dzisiejszy wieczór zanotowały czwarty remis w obecnym sezonie Ligi Regionalnej. W ramach 14. kolejki podopieczni Heiko Vogela zremisowali w Ratyzbonie z liderem rozgrywek SSV Jahn Regensburg 1:1. Po zaciętej i bezbramkowej pierwszej połowie to Bawarczycy pierwsi zdobyli upragnioną bramkę, kiedy to na 7 minut przed końcem spotkania do siatki rywali trafił Patrick Weihrauch. Niestety już w doliczonym czasie gry gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania za sprawą trafienia Olivera Heina. Po tym spotkaniu drużyna rezerw nie zmniejszyła wynoszącej 8 punktów straty do liderów z Regensburga i z 25 punktami na koncie plasuje się na drugim miejscu w tabeli, jednakże rozegrała o 2 spotkania mniej od swoich rywali.

"Przed meczem na terenie lidera rozgrywek bylibyśmy zadowoleni z wyniku 1:1. Jednakże po takim spotkaniu, jest to oczywiście irytujące." – powiedział Vogel po ostatnim gwizdku. "Muszę ogromnie pochwalić mój zespół. Pierwsze 60 minut było najlepsze jakie rozgraliśmy w tym sezonie." – zakończył trener rezerw.

W porównaniu do meczu ostatniej kolejki, zremisowanego bezbramkowo z rezerwami Ingolstadt, Vogel dokonał dwóch roszad w składzie. I tak w miejsce Felixa Pohla od pierwszej minuty wystąpił Philipp Walter, a Sinana Kurta zastąpił Milos Pantovic.

Kolejnym spotkaniem o ligowe punkty, będzie dla Bawarczyków wyjazdowy mecz 13 października o godzinie 18:30 z ekipą rezerw Greuther Fürth, która jak do tej pory zgromadziła 12 punktów po 13 spotkaniach.