Rezerwy przegrywają w Fürth

Rezerwy Bayernu Monachium dzisiejszego wieczoru poniosły drugą porażkę w obecnym sezonie Ligi Regionalnej. W ramach zaległej 10. kolejki podopieczni Heiko Vogela przegrali na wyjeździe z ekipą rezerw Greuther Fürth 2:3. W pierwszej połowie Bawarczycy praktycznie nie stworzyli zagrożenia pod bramką rywala, dodatkowo grając biernie w defensywie, przez co schodzili na przerwę przegrywając 0:2. Nadzieję na pozytywny wynik przywrócił w 73. minucie Karl-Heinz Lappe, jednakże trzy minuty później rezerwy Greuther Fürth ponownie wyszły na dwubramkowe prowadzenie. W 85. minucie drugą bramkę dla Bayernu zdobył Milos Pantovic, jednakże to wszystko, na co było stać Bawarczyków tego wieczoru.

Po tym spotkaniu rezerwy Bayernu utrzymały drugie miejsce w tabeli Ligi Regionalnej, jednakże nie zdołały zmniejszyć wynoszącej 8 punktów straty do liderów z Regensburga.

„Mecz przegraliśmy już w pierwszej połowie” – powiedział po meczu rozczarowany Vogel. „Graliśmy dziś źle w defensywie”. – kontynuował trener amatorów. „Po przerwie próbowaliśmy wszystkiego, jednak trzecią bramkę straciliśmy zbyt łatwo i nie starczyło nam czasu, by doprowadzić przynajmniej do remisu”.

Podobnie jak w ostatnim meczu w Ratyzbonie rezerwy wystąpiły w ustawieniu 4-1-4-1. W wyjściowej jedenastce doszło jednak do dwóch zmian i tak w miejsce Philippa Waltera od pierwszej minuty wystąpił Felix Pohl, a Milosa Pantovica zastąpił Fabian Benko. W bramce Fürth wystąpił natomiast Leopold Zingerle, były zawodnik rezerw Bayernu, który tuż przed końcem letniego okna transferowego przeniósł się do ligowego rywala.

A już w najbliższy piątek o godzinie 19. rezerwy czeka kolejny mecz o ligowe punkty, w którym zmierzą się na własnym boisku z ostatnią ekipą w tabeli 1. FC Schweinfurt 05, która jak dotąd po 14 meczach zgromadziła na swoim koncie 11 punktów.

Poniżej pełna tabela Ligi Regionalnej:

SpVgg Greuther Fürth II - FC Bayern II 3:2 (2:0)

SpVgg Greuther Fürth II: Zingerle - Tischler, Held, Schlicke, Gallo - Kolbeck (46' Weber), Kirsch (73' Gressel) - Steininger, Trinks, Tripic - Maderer (69' Bajrami)

Rezerwowi: Oeser, Guerra, Wartenfelser, Golla

FC Bayern II: Lucic - Pohl (63' Scholl), Basta, Strohmaier, Steinhart - Gaudino - Ribéry, Benko (62' Pantovic), Weihrauch, Green – Lappe

Rezerwowi: Rössl, Burger, Walter, Bösel, Kurt

Arbiter: Markus Pflaum (Hallstadt)

Widzów: 501

Bramki: 1:0 Kirsch (21'), 2:0 Maderer (26'), 2:1 Lappe (73'), 3:1 Steininger (76'), 3:2 Pantovic (85')

Żółte kartki: Strohmaier, Weihrauch, Gaudino / Trinks, Held