Rezerwy pokonują Bayreuth

Rezerwy Bayernu Monachium we wtorkowy wieczór odniosły czwarte zwycięstwo z rzędu w obecnym sezonie Ligi Regionalnej. W ramach zaległej 2. kolejki podopieczni Heiko Vogela pokonali w wyjazdowym meczu zespół SpVgg Bayreuth 2:1. Do przerwy na tablicy widniał wynik 1:1, po trafieniach Juliana Greena (17.) dla Bayernu i szybkiej odpowiedzi gospodarzy ze strony Antona Makarenki (24.). W drugiej połowie cenne zwycięstwo Bawarczykom zapewnił przepięknym uderzeniem z ostrego kąta Steeven Ribéry (68.). Ponadto za faul na młodym Francuzie od 70. minuty gospodarze zmuszeni byli grać w osłabieniu, bowiem czerwoną kartką został ukarany golkiper Bayreuth Andreas Sponsel.

"To było spotkanie dwóch bardzo dobrych zespołów, w którym ostatecznie różnicę zrobił Steeven Ribéry." – powiedział Vogel po ostatnim gwizdku. "Tuż po czerwonej kartce nasze sytuacje po kontratakach zostały zaniedbane i brakowało podjęcia wcześniejszej decyzji. Jednak jesteśmy dopiero w procesie zgrywania się i bardzo ważne jest, że udało nam się wywalczyć kolejne trzy punkty." – zakończył trener FCB II.

Bawarczycy przystąpili do spotkania z trzema zmianami w wyjściowej jedenastce w porównaniu ze składem, który wybiegł na boisko w wygranym w sobotę 2:1 meczu z ekipą Schalding-Heining. I tak w miejsce zawieszonego za czerwoną kartkę Felixa Pohla, w formacji defensywnej wystąpił Riccardo Basta. Ponadto miejsce Milosa Pantovica zajął Fabian Benko, a Sinana Kurta zastąpił Steeven Ribéry, dla którego był to debiut w wyjściowym składzie w obecnym sezonie.

Po dzisiejszym spotkaniu drużyna Heiko Vogela zajmuje 2. miejsce w tabeli Ligi Regionalnej z dorobkiem 14 punktów. Do liderów z Regensburga ekipa rezerw Bayernu traci 7 punktów, jednakże rozegrała jedno spotkanie mniej od swoich rywali.

Kolejnym spotkaniem o ligowe punkty, będzie dla Bawarczyków mecz na własnym boisku 4 września o godzinie 19 z ekipą FC Memmingen, która jak do tej pory zgromadziła zaledwie 7 punktów po 7 spotkaniach.