Reakcje: Nie było nas w pierwszych 30 minutach

Wczorajszego późnego wieczoru, podopieczni Thomasa Tuchela rozegrali swoje trzydzieste czwarte oficjalne spotkanie w tym sezonie. Tym razem monachijczycy rywalizowali w Lidze Mistrzów.

Po ostatnim zwycięstwie nad RB Lipsk w Bundeslidze, tym razem monachijczycy zremisowali tylko 2:2 z Freiburgiem. Bramki dla FCB strzelili Tel oraz Musisla. Tradycyjnie po zakończeniu meczu, na pytania dziennikarzy odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu klubów.

Thomas Tuchel:

− Nie zagraliśmy dobrych 30 minut, zupełnie bez struktury, zbyt
niezdyscyplinowani i słusznie straciliśmy gola. W ogóle nie byliśmy na swoich
pozycjach, traciliśmy piłkę idąc do przodu i zapraszaliśmy naszych przeciwników
do kontrataków. Potem pokazaliśmy dobrą reakcję, zagraliśmy dobrą drugą połowę z wieloma szansami i ostatecznie pozbawiliśmy się naszej nagrody. Z pewnością możemy lepiej bronić bramki, którą straciliśmy na 2:2. Poza tym całkowicie zdominowaliśmy drugą połowę i stworzyliśmy wiele szans na zdobycie bramki.

Jamal Musiala:

− Walczyliśmy i mieliśmy wiele szans. Czasami po prostu nie
jest nam to pisane. Jesteśmy Bayernem Monachium. Zawsze chcemy wygrywać. To naprawdę irytujące, jak sprawy mają się w tej chwili. Chcemy być mistrzami,
chcemy zdobywać tytuły. Musimy pozostać pozytywni, walczyć przez to i grać tak dobrze, jak potrafimy, aż do końca, aby być może coś z tego wyciągnąć.

Mathys Tel:

− Mieliśmy wiele szans, ale strzeliliśmy tylko dwa gole, co niestety nie wystarczyło. Oczywiście musimy grać lepiej. Teraz musimy patrzeć w
przyszłość. Musimy intensywnie przygotować się do meczu z Lazio.

Christian Streich:

Chłopcy spisali się naprawdę dobrze. Po Augsburgu byli już bardzo przygnębieni i wyczerpani, ponieważ nie mieli
wystarczająco dużo siły po meczu z Nantes. Dlatego jestem bardzo, bardzo szczęśliwy i zadowolony, że tacy gracze jak Christian Guenter i Matthias
Ginter, którzy byli daleko, a teraz wrócili, mogli zagrać. Drużyna zagrała naprawdę dobry mecz - z pasją i dobrze operując piłką. Zasłużyli na ten punkt.