Gnabry mistrzem Europy do lat 21!

Stało się! Juniorska drużyna Niemiec pokonała wczorajszego dnia w finale mistrzostw Europy do lat 21 faworyzowaną od samego początku reprezentację Hiszpanii.

Wczorajszego wieczoru niemiecka reprezentacja młodzieżowa do lat 21 mierzyała się na stadionie w Krakowie z drużyną Hiszpanów, którzy uznawani byli za murowanych faworytów.

Niemcy w porównaniu do swojego ostatniego pojedynku półfinałowego z Anglikami zagrali znacznie lepiej, dopuszczając Hiszpanów do oddania zaledwie jednego celnego strzału.

Jedyna bramka padła 40. minucie spotkania, kiedy to w iście ekwilibristyczny sposób piłkę do bramki strzeżonej przez Kepę Arrizabalaga wpakował Mitchell Weiser, który w przeszłości miał okazję grać dla Bayernu Monachium.

Hiszpanie próbowali jeszcze wyrównać, lecz bezskutecznie − mecz finałowy zakończył się ostatecznie triumfem Niemców 1:0. Serge Gnabry grał od pierwszej minuty, po czym został zmieniony w 81. minucie przez Nadiema Amiriego.

Niemcy U21 1-0 (1-0) Hiszpania U21

Bramka: 1-0 Weiser (40')

Żółte kartki: Arnold, Stark, Meyer, Haberer oraz Saul, Llorente, Vallejo.

Niemcy: Pollersbeck - Toljan, Stark, Kempf, Gerhardt - Weiser, Haberer (83. Kohr), Meyer, Arnold, Gnabry (81. Amiri) - Philipp (87. Oeztunali).

Hiszpania: Arrizabalga - Bellerin, Mere, Vallejo, Jonny (50. Gaya) - Saul, Llorente (83. Mayoral), Ceballos - Asensio, Sandro Ramirez (71. Williams), Deulofeu.

Dla Niemców U21 było to już drugie mistrzostwo Europy w historii − pierwszy raz nastąpiło to w 2009 roku, kiedy w składzie mogliśmy podziwiać takich zawodników jak chociażby Thomas Mueller, Mesut Oezil, Mats Hummels, Jerome Boateng czy Manuel Neuer, czyli obecny człon dorosłej reprezentacji narodowej.

Z kolei już jutro dorosła reprezentacja narodowa w mocno okrojonym składzie powalczy o triumf w finale Pucharu Konfederacji, zaś ich przeciwnikami będzie Chile. W jutrzejszym starciu będziemy mogli obserwować 4 zawodników Bayernu, takich jak Joshua Kimmich, Niklas Suele, Sebastian Rudy oraz Arturo Vidal.