Fakty przed meczem Wolfsburg - Bayern

Obrońcy tytułu przeciwko rekordzistom rozgrywek, wicemistrz kraju kontra mistrz, Wolfsburg - Bayern. Ranga tego pojedynku nie może być większa. Obie drużyny docierały przynajmniej do półfinału Pucharu Niemiec w ciągu ostatnich trzech lat. Serwis fcbayern.de zbadał fakty i statystyki przed starciem tych dwóch drużyn.

Trzy razy

Oba zespoły spotkały się w tym roku już trzy razy. Bawarczycy wygrali w lidze 5-1, ale przegrali po rzutach karnych mecz o Superpuchar Niemiec. Trzeci mecz tych drużyn to zwycięstwo Wolfsburga 4-1 w styczniu.

Maksymalna wydajność Bayernu w Pucharze

Bayern i Wolfsburg spotkają się ze sobą po raz piąty w rozgrywkach Pucharu Niemiec. Do tej pory za każdym razem wygrywał zespół z Monachium. Ostatni raz w półfinale, w sezonie 2012/2013 mistrzowie Niemiec rozbili rywali 6-1.

31 z 42

Bawarczycy przegrali tylko dwa z ostatnich jedenastu spotkań z Wolfsburgiem. W sumie Bayern wygrał 31 z 42 spotkań, cztery razy przegrał i siedem razy padł remis. Stosunek bramek: 97 -39 na korzyść rekordowego mistrza Niemiec.

Niezapomniany

W ostatnim spotkaniu tych drużyn Robert Lewandowski ustanowił kilka niewiarygodnych rekordów. Napastnik FCB strzelił najszybszego hattricka, cztero- i pięciopaka w historii Bundesligi.

Dawno, dawno temu w Magdeburgu

Bayern Monachium odpadał w drugiej rundzie Pucharu Niemiec pięć razy. Ostatni raz miało to miejsce w sezonie 2000/2001. 1 listopada, późniejszy triumfator Champions League uległ trzecioligowej drużynie z Magdeburga po rzutach karnych (3:5).

Wyjątkowa noc

Dotychczas tylko raz w rozgrywkach DFB Pokal Bayern zmierzył się z Wolfsburgiem na ich terenie. Wtedy, 23 września 1997 roku, mecz tych drużyn okazał się prawdziwym thrillerem. 15.500 tys. widzów było świadkiem wielkiego widowiska. W 7. minucie bramkę z rzutu karnego strzelił Claudio Reyna, a tuż przed przerwą na 2-0 dla gospodarzy podwyższył Marijan Kovacevic, ale wówczas Bawarczycy zaczęli odwracać losy meczu. Bramki Giovane Elbera (45.), Alexandera Zicklera (77.) i Michaela Tarnata (85.) dały im prowadzenie, ale w 88. minucie Roy Prager doprowadził do wyrównania. Dogrywka nie przyniosła więcej bramek i o losach meczu zdecydowały rzuty karne. W drużynie Bayernu tylko Thomas Strunz nie strzelił jedenastki, natomiast w Wolfsburgu pudłowalii Reyna i Prager. Zwycięstwo 4:3 w karnych dało awans do następnej rundy, a drużyna Bayernu, pod wodzą Trappatoniego wygrała w tamtym sezonie całe rozgrywki.

Kircher arbitrem spotkania

Knut Kircher został wyznaczony na arbitra dzisiejszego spotkania. 46- letni inżynier z Rottenburga po raz 48. będzie sędziował mecz z udziałem Bayernu, siedem z tych spotkań było w ramach DFB Pokal i wszystkie te spotkania wygrali Monachijczycy. Kircher był także arbitrem ostatniego meczu tych drużyn w Pucharze Niemiec (Bayern - Wolfsburg 6-1, półfinał 2012/2013). W dzisiejszym meczu pomagać mu będą: Thorsten Schiffner i Arno Blos jako liniowi i Guido Winkmann jako sędzia techniczny.