Carlo: To było trudne spotkanie

To nie był najlepszy debiut Bayernu na własnym stadionie w 2017 roku. Bawarczycy po przeciętnym widowisku zremisowali z Die Koenigsblauen 1:1. "To było dla nas trudne spotkanie" - powiedział na pomeczowej konferencji trener Carlo Ancelotti.

Carlo Ancelotti: To było dla nas trudne spotkanie, Schalke zagrało dobrze. Dobrze rozpoczęliśmy ten mecz, ale później niebyliśmy wystarczająco zwarci. Linia pomocy i obrony nie były blisko siebie. Nie wygrywaliśmy najważniejszych piłek. Ogólnie rzecz biorąc, to było zbyt mało z naszej strony, teraz skupiamy się na kolejnym meczu.

Manuel Neuer: Oczywiście zawsze chodzi o wynik, ale również o sposób gry. W pierszej połowie nie graliśmy tego co zaplanowaliśmy. W drugiej połowie próbowaliśmy z całych sił, ale mieliśmy trochę pecha. Nie zawsze można mieć szczęście, jak z Freiburgiem.

Markus Weinzierl: Rozegraliśmy dobry mecz, zwłaszcza w pierwszej połowie. Nie wykorzystaliśmy naszych stuprocentowych sytuacji, więc w drugiej połowie byliśmy pod ciśnieniem.

Benedikt Hoewedes: Zagraliśmy odważnie, każdy z nas chciał mieć piłkę. Biorąc pod uwagę drugą połowę, to ten remis jest sprawiedliwy.

Holger Badstuber: To było dla mnie emocjonalne spotkanie. Jednak jest dobrze, z 1:1 można żyć. Osobiście jednak nie jestem zadowolony, bo mogliśmy wygrać.