Bawarczycy w reprezentacjach

Za nami pierwsze spotkania reprezentacji z udziałem "Bawarczyków". Dwa dni temu w środę podopieczni Joachima Loewa z Kimmichem w wyjściowym składzie ograli 2-0 Finlandię.

Wczorajszego dnia swoje spotkanie towarzyskie rozgrywali również Hiszpanie z Thiago i Javim Martinezem. Obaj zawodnicy zostali powołani do kadry, jednakże tylko Thiago zagrał w starciu z Belgią.

Javi Martinez, który wraca do hiszpańskiej kadry po dłuższej przerwie oglądał zmagania kolegów w starciu z Belgami z poziomu ławki, podczas gdy Thiago rozegrał pełne 90 minut.

Po bramkach Davida Silvy w 34' i 62' minucie Hiszpanie zapewnili sobie bezpieczne zwycięstwo. Mniej szczęścia miał natomiast Arturo Vidal, którego Chile w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2018 uległo 2-1 Paragwajowi.

Jedyną bramkę dla reprezentacji Chile zdobył nie kto inny jak Arturo Vidal. Pomocnik Bayernu i jego koledzy zajmują w grupie dopiero siódme miejsce, jednakże do czwartego miejsca, które gwarantuje udział w nadchodzącym turnieju brakuje im zaledwie trzech "oczek".

W najbliższy wtorek Chilijczycy zagrają z Boliwią, zaś Thiago i Martinez rozpoczną zmagania kwalifikacyjne ze swoimi kolegami już w poniedziałek, kiedy to ich rywalem będzie Liechtenstein.

Pełen terminarz spotkań z udziałem znajdziecie tutaj.