7 faktów przed meczem z Mainz

Już w sobotnie popołudnie, o godz. 15:30 Bayern Monachium rozegra swój dziesiąty ligowy pojedynek przeciwko Mainz na wyjeździe. Z dotychczas rozegranych spotkań między tymi drużynami na Coface Arena, Bawarczycy wygrali siedem, raz przegrali i padł jeden remis. Serwis fcbayern.de przedstawia inne fakty dotyczące tej rywalizacji.

1. W ostatnich sześciu spotkaniach ligowych, w których Bayern zmierzył się z Mainz, zawsze górą był Mistrz Niemiec (bilans bramek 16:3). Ostatni raz z zespołem z Moguncji stracili punkty w kwietniu 2012 roku (remis 0:0 na Allianz Arena), a jedyna porażka miała miejsce w 2011 roku (listopad, 2:3 na wyjeździe).

2. Zespół z Moguncji z żadnym innym rywalem nie ma tak złego bilansu spotkań jak z Bayernem. W całej historii spotkań zanotowali 13 porażek, 2 remisy i tylko 3 zwycięstwa (bilans bramek 20:47).

3. Mecz między tymi drużynami daje gwarancję bramek. W osiemnastu pojedynkach ligowych tych drużyn, tylko raz padł bezbramkowy remis. Był to zarazem jedyny mecz w Monachium, w którym Bayern nie odniósł zwycięstwa.

4. Bayern jedzie do Mainz będąc na czele tabeli. Ostatnie 7 spotkań drużyny z Moguncji w meczach z liderem Bundesligi kończyło się porażką. 6 razy tym liderem był aktualny Mistrz Niemiec.

5. Bayern kontra Mainz, to pojedynek dwóch drużyn, które w obecnym sezonie najczęściej obijają słupki i poprzeczki. Bawarczycy dokonali tej sztuki 7 razy, a ich najbliższy rywal - 6.

6. Seria Bayernu: W żadnym z ostatnich 16 spotkań Bundesligi rozgrywanych podczas Oktoberfest, Mistrzowie Niemiec nie zaznali porażki (13 zwycięstw, 3 remisy), zachowując przy tym 14 razy czyste konto! Dodatkowo Bayern ma imponujący rekord rozgrywek, 48 spotkań z rzędu bez porażki na własnym stadionie w rundzie jesiennej (40 zwycięstw, 8 remisów).

7. W obecnym sezonie Bayern nokautuje swoich rywali w drugich 45 minutach gry. W poprzednich sześciu spotkaniach, licząc tylko drugie połowy, Monachijczycy strzelili 16 goli i nie stracili ani jednego!

źródło: fcbayern.de