7 faktów po szalonym boju w Lipsku

Wczorajszego popołudnia Bayern Monachium w potyczce z RB Lipsk udowodnił wszystkim dlaczego jest uznawany za najlepszy klub w niemieckiej Bundeslidze.

Spotkanie na Red Bull Arena w Lipsku można zaliczyć bez dwóch zdań do jednego z najlepszych spotkań w całym sezonie Bundesligi. Podopieczni Carlo Ancelottiego w zaledwie kilka minut zdołali odwrócić losy spotkania, odrobić trzy bramki i pokonać RB Lipsk aż 5:4.

Szlagierowy hit 33. kolejki dostarczył nie tylko niesamowitych emocji i wrażeń, ale i również wielu ciekawostek i faktów pomeczowych, które zostały zebrane i opracowane przez oficjalny serwis Bayernu.

#1 – Koncert strzelecki

Pierwszy mecz w historii Bayernu na stadionie RB Lipsk był największym koncertem strzeleckim w tym sezonie Bundesligi.

#2 – Eksperci od doliczonego czasu gry

Bramka Arjena Robbena w końcówce 5-minutowej dogrywki była już 8 bramką Bayernu zdobytą po 90. minucie w tym sezonie. To zarazem kolejny nowy rekord Bundesligi.

#3 – Wielki Lewandowski

Robert Lewandowski zdobył wczorajszego popołudnia swojego 150. gola w 226. spotkaniu Bundesligi.

#4 – Kolejny dublet Roberta

Nasz rodak zdobył więcej niż jedną bramkę po 11. w tym sezonie, to zarazem drugi najlepszy wynik w historii Bundesligi. Pierwsze miejsce pod tym względem zajmuje Gerd Mueller, który w sezonie 1971/72 dokonał tego 12-krotnie.

#5 – Lider klasyfikacji strzeleckiej

Bramki Roberta w pojedynku z "Bykami" sprawiły, że stał się on samodzielnym liderem klasyfikacji strzeleckiej. Polak ma obecnie przewagę jednej bramki nad Aubameyangiem. Warto mieć na uwadze, że w poprzednim sezonie 30 bramek wystarczyło Lewandowskiemu, aby zdobyć koronę króla strzelców.

#6 – Najlepszy asystujący zawodnik

Thomas Mueller w potyczce z Lipskiem ustanowił swój nowy rekord życiowy. Niemiec podając do Arjena Robbena zaliczył już swoją dwunastą asystę w tym sezonie. Thomas pobił tym samym swoje rekordy 11 asyst z sezonów 2010/11 oraz 2012/13.

#7 – Specjalista od wolnych

David Alaba również ustanowił wczorajszego dnia swój rekord. Austriak zdobył swojego czwartego gola w tym sezonie ligowym. To najlepszy wynik Davida od sezonu 2012/13.