Pierwsza bramka Kimmicha w reprezentacji!

Wczorajszego dnia odbyły się pierwsze mecze w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2018. Nasi sąsiedzi zza odry na wyjeździe grali z Norwegią i pewnie ograli swoich rywali 3-0. Pierwszą bramkę zdobył Thomas Mueller, z kolei swojego premierowego gola w kadrze narodowej zdobył Joshua Kimmich.

Trzecią i ostatnią bramkę zdobył ponownie Mueller, który pokazał wszystkim, że nie zapomniał jak się strzela. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i podopieczni Joachima Loewa gładko pokonali Norwegów 3-0. Od pierwszych minut na boisku w niemieckiej kadrze mogliśmy podziwiać czterech "Bawarczyków".

Mowa jest tutaj o następujących zawodnikach: Manuel Neuer, Mats Hummels oraz wspomniani już wcześniej Joshua Kimmich oraz Thomas Mueller.

Był to już ostatni mecz naszych sąsiadów zza Odry w ramach przerwy reprezentacyjnej – wkrótce zawodnicy Bayernu wrócą do klubu i wznowią treningi pod czujnym okiem Carlo Ancelottiego, który rozpoczął już przygotowania do meczu ligowego z Schalke 04 z zawodnikami, których miał do dyspozycji.

O wielkim nieszczęściu może mówić Robert Lewandowski, który w meczu z Kazachstanem zdobył bramkę z rzutu karnego, jednakże z powodu słabszego okresu gry w wykonaniu Polaków Kazachowie zdołali wyrównać i ostatecznie pojedynek w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Świata zakończył się remisem 2-2.

Kolejnymi rywalami Polaków w grupie będzie reprezentacja Danii.