Monachijki coraz bliżej mistrzostwa Niemiec!

Pierwsza żeńska drużyna Bayernu Monachium ma już za sobą kolejne spotkanie w sezonie 2023/24. Tym razem monachijki walczyły w Bundeslidze.

MSV Duisburg 1:5 (1:0) FC Bayern Frauen

Krótko po kwietniowej przerwie reprezentacyjnej, do akcji na krajowym podwórku powróciły zawodniczki Bayernu Monachium, gdzie obowiązki trenera pełni Alexander Straus.

Tym razem zawodniczki Bayernu mierzyły się na wyjeździe z MSV Duisburg. Po zaskakującej pierwszej połowie i deficycie 1 bramki, monachijki wzięły sprawy w swoje ręce i rozegrały znakomitą drugą połowę, gromiąc swoje rywalki aż 5:1. Jeśli mowa o trafieniach dla FCB Frauen, to na listę strzelczyń wpisały się Gwinn, Stanway, Eriksson, Damnjanovic oraz Lohmann.

− Jestem bardzo zadowolony z drugiej połowy. Zajęliśmy się kilkoma rzeczami bardzo wyraźnie w przerwie i później spisaliśmy się lepiej, niż w pierwszej połowie, gdzie daliśmy się zaskoczyć – powiedział po meczu trener Straus.

Jeśli mowa o sytuacji w tabeli ligowej, to monachijki po 18 kolejkach zajmują pierwsze miejsce z dorobkiem 48 punktów i przewagą 7 oczek nad Wolfsburgiem. Póki co dorobek zawodniczek Bayernu to 15 zwycięstw, 3 remisy oraz bramki 47:6. Do końca kampanii pozostały już tylko 4 kolejki.

FC Bayern Frauen:

Grohs – Gwinn, Viggosdottir, Sembrant (46’ Hansen), Eriksson – Kerr (46’ Zadrazil), Stanway – Harder (84’ Baijings), Dallmann, Buehl (72’ Lohmann) – Schueller (72’ Damnjanovic).

Bramki:

1:0 Ries (42’), 1:1 Gwinn (49’), 1:2 Stanway (52’), 1:3 Eriksson (63’), 1:4 Damnjanovic(87’), 1:5 Lohmann (89’).

Zawodniczki Bayernu Monachium do akcji wracają za niespełna 4 dni, kiedy to w ramach 19. kolejki żeńskiej Bundesligi, podopieczne Alexandra Strausa podejmą na stadionie Campusu FCB ekipę Werderu Brema (początek tego boju zaplanowano o 19:30).