Carlo: Nie wiem dlaczego Ribery był wściekły

Choć Bayern Monachium zwyciężył wczorajszego wieczoru 3:0, to w drugiej części spotkania byliśmy świadkami dość nieprzyjemnej sytuacji z udziałem Francka Ribery.

W 78. minucie spotkania Franck Ribery został zmieniony, zaś w jego miejsce na boisku zameldował się Thomas Mueller. Niestety Francuz schodząc z boiska zademonstrował swoją złość między innymi ciskając koszulką na bok.

Na temat zachowania swojego podopiecznego wypowiedział się Carlo Ancelotti, który bądź co bądź rozumie, że zawodnik pragnie grać 90 minut, ale musi mieć na uwadze także między innymi swoje zdrowie.

Oczywiście doskonale rozumiem, że zawodnik pragnie być na boisku i grać przez pełne 90 minut − powiedział Carlo Ancelotti.

− Jednak zawodnicy czasem nie rozumieją takich decyzji, w takiej sytuacji jakiej był Ribery, zdecydowałem się na zmianę nie ze względu na jego występ, gdyż zagrał dobrze, ale chodziło o to, że było blisko 10 minut do końca − mówił dalej Włoch.

− Mieliśmy mecz pod kontrolą, zaś Franck miał drobne problemy w niedzielę i nie trenował, dlatego mając możliwość dałem mu odpocząć − kontynuował Ancelotti.

Włoski trener "Gwiazdy Południa" dodał ponadto, że nie rozumie tak naprawdę jego złośliwej reakcji, dlatego też będzie musiał z nim porozmawiać na ten temat.

Nie rozumiem jego reakcji i będę musiał go spytać. Był zawiedziony. Ale miał już żółtą kartkę i chciałem dać mu przerwę. Jego występ był dobry, być może nie pomyślał o tym − zakończył "Carletto".