DieRoten.pl

Dawne władze

Bayern Monachium został założony 27 lutego 1900 roku przez Franza Johna. Drużyna może się poszczycić wielką tradycją oraz licznymi trofeami – w ponad 100-letniej historii „Bawarczyków” przez klub przewinęło się wiele znakomitych osobistości, które wbudowały swoją cegiełkę w rozwój wspaniałej firmy, jaką niewątpliwie jest FC Bayern.

Z uwagi na ogromny szacunek dla każdej osoby, która całe swoje życie albo jego cząstkę poświęciła na to, aby wynieść ten zespół na szczyty świata, pragniemy przybliżyć fanom Bayernu sylwetki twórców potęgi klubu z Monachium.

Prezydenci:

– Uli Hoeness (27.11.2009 - ?)

– Franz Beckenbauer (1994 - 2009)
– prof. dr Fritz Scherer (1986 - 1994)
– Willi O. Hoffmann (1979 - 1985)
– Wilhelm Neudecker (1962 - 1979)
– Roland Endler (1958 - 1962)
– Alfred Reitlinger (1955 - 1958)
– Adolf Fischer, Karl Wild, Hugo Theisinger (1953 - 1955)
– Julius Scheuring (1951 - 1953)
– Kurt Landauer (1947 - 1951)
– Siegfried Herrmann (1945 - 1947)
– Josef Bayer (1945)
– Franz Xaver Heilmannseder (1945)
– Sauter (1943 - 1945)
– Kellner (1938 - 1943)
– Franz Nusshardt (1937 - 1938)
– dr Richard Amesmeier (1935 - 1937)
– dr Karl-Heinz Oettinger (1934 - 1935)
– Siegfried Herrmann (1933 - 1934)
– Kurt Landauer (1922 - 1993)
– Fred Dunn (1921 - 1922)
– Fritz Meier (1916 - 1919)
– Hans Tusch (1915)
– Fred Dunn (1914 - 1915)
– Kurt Landauer (1913 - 1914)
– dr Angelo Knorr (1907 - 1913)
– Kurt Mueller (1906 - 1907)
– dr Willem Hesselink (1903 - 1906)
– Franz John (1900 - 1903)

Przewodniczący FC Bayern Monachium AG:

– Karl-Heinz Rummenigge (od 14.02.2002)

Menedżerowie:

– Uli Hoeness (od 01.05.1979)
– Walter Fembeck (1977 - 1979)
– Robert Schwan (1965 - 1977)

Trenerzy:

– Pep Guardiola (01.07.2013 - ?)

– Jupp Heynckes (01.07.2011 - 30.06.2013)

– Andries Jonker (10.04.2011 - 01.06.2011)

– Louis van Gaal (01.07.2009 - 10.04.2011)

– Jupp Heynckes (27.04.2009 - 31.05.2009)

– Juergen Klinsmann (01.07.2008 - 27.04.2009)

– Ottmar Hitzfeld (30.01.2007 - 30.06.2008)

– Felix Magath (01.07.2004 - 30.01.2007)

– Ottmar Hitzfeld (01.07.1998 - 30.06.2004)

– Giovanni Trapattoni (01.07.1996 - 30.06.1998)

– Franz Beckenbauer (29.04.1996 - 30.05.1996)

– Otto Rehhagel (01.07.1995 - 27.04.1996)

– Giovanni Trapattoni (01.07.1994 - 30.06.1995)

– Franz Beckenbauer (07.01.1994 - 30.06.1994)

– Erich Ribbeck (12.03.1992 - 27.12.1993)

– Soren Lerby (09.10.1991 - 11.03.1992)

– Jupp Heynckes (01.07.1987 - 08.10.1991)

– Udo Lattek (01.07.1983 - 30.06.1987)

– Reinhard Saftig (17.05.1983 - 30.06.1983)

– Pal Csernai (16.12.1978 - 16.05.1983)

– Gyula Lorant (02.12.1977 - 28.02.1979)

– Dettmar Cramer (16.01.1975 - 30.11.1977)

– Udo Lattek (13.03.1970 - 02.01.1975)

– Branco Zebec (01.07.1968 - 12.03.1970)

– Zlatko Cajkovski (01.07.1963 - 30.06.1968)

Kapitanowie:

– Philipp Lahm (2011 - ?)

– Mark van Bommel (2008 - 2011)
– Oliver Kahn (2002 - 2008)
– Stefan Effenberg (1999 - 2002)
– Thomas Helmer (1997 - 1999)
– Lothar Matthaeus (1994 - 1997)
– Raimond Aumann (1991 - 1994)
– Klaus Augenthaler (1984 - 1991)
– Karl-Heinz Rummenigge (1983 - 1984)
– Paul Breitner (1980 - 1983)
– Hans-Georg Schwarzenbeck (1979 - 1980)
– Gerd Mueller (1979)
– Sepp Maier (1977 - 1979)
– Franz Beckenbauer (1970 - 1977)
– Werner Olk (1965 - 1970)

 

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2017