Sanches odpada z Euro U21

Wczorajszego wieczoru odbyły się ostatnie spotkania Euro 2016 grupy B. Tego wieczoru swój mecz rozgrywali również Portugalczycy z Renato Sanchesem w składzie.

Rywalami młodzieżowej reprezentacji Portugalii była Macedonia. Ostatecznie Portugalczycy pokonali Macedończyków 4:2, jednakże mimo zwycięstwa, podopieczni Rui Jorge’a odpali z Euro U21, gdyż do awansu zabrakło im jednej bramki.

Renato Sanches wystąpił w wyjściowym składzie i grał w nim do 55. minuty, kiedy to został zastąpiony przez Ricardo Hortę.

Na pierwszą bramkę 7,553 widzów na obiekcie w Gdyni nie musiało czekać zbyt długo, albowiem już w drugiej minucie rywalizacji golkipera Macedończyków pokonał Edgar Ie. W 22. Minucie pojedynku na 2:0 podwyższył Bruma, którego od przyszłego sezonu będziemy mogli oglądać w RB Lipsk.

Macedończycy nie zamierzali jednak odpuszczać i na pięć minut przed zmianą stron bramkę kontaktową strzelił Bardhi. Zaledwie 9 minut po wznowieniu gry w drugiej części spotkania na 3:1 podwyższył Podence.

Dramat kolegów Renato Sanchesa zaczął się w 80. minucie spotkania, kiedy to drugiego gola dla zespołu prowadzonego przez Blagoia Milveskiego zdobył Markoski. Wynik 3:2 sprawiał, że Portugalczykom do wymarzonego awansu brakowało teraz dwóch bramek.

Portugalczycy robili co w swojej mocy, aby odrobić straty, czego efektem było zdobycie w doliczonym czasie gry bramki na 4:2 przez Brumę. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i podopieczni Rui Jorge’a zakończyli zmagania na Euro U21 na fazie grupowej.

Dziś wieczorem swój ostatni mecz grupowy mistrzostw Europy do lat 21 rozegrają także Niemcy, których rywalami będzie równie mocna ekipa z Włoch. Serga Gnabry’ego i spółkę będziemy mogli oglądać już od 20:45.