Rezerwy Bayernu gromią 5:0 Ingolstadt II

13 lipca oficjalnie rozpoczęte zostały zmagania w bawarskiej lidze regionalnej, gdzie swojego przedstawiciela ma także Bayern Monachium.

Wczorajszego dnia w swoim pierwszym meczu nowego sezonu druga drużyna Bayernu Monachium pod wodzą Tima Waltera, który nie tak dawno temu świętował mistrzostwo Niemiec z FCB U17 mierzyli się na własnym podwórku z Ingolstadt II.

Spotkanie na Staedtisches Stadion an der Gruenwalder Strasse oglądało 735 widzów. Na pierwszą bramkę nie musieliśmy czekać zbyt długo, albowiem już w 9. minucie do bramki gości trafił Manuel Wintzheimer.

− To było oczywiście preludium! Możemy być bardzo zadowoleni z dzisiejszego występu. Chłopcy całkowicie zasłużenie wygrali dziś i okazali wielki głód do gry − powiedział zadowolony Tim Walter.

Monachijczycy w kolejnych minutach stale napierali na swoich rywali. Druga drużyna Bayernu zdominowała Ingosltadt, który jednak co jakiś czas próbował atakować bramkę strzeżoną przez Leo Weinkaufa.

Obie drużyny walczyły bardzo agresywnie, czego efektem było pokazanie w 35. minucie czerwonej kartki dla Maxima Awoudja. Kilka minut później z boiska wyleciał Alexander Kogler z FCI, który w podobnych okolicznościach został ukarany czerwonym kartonikiem.

Na początku drugiej części spotkania gra nie kleiła się zbyt bardzo obu drużynom, jednakże "Bawarczycy" już przy pierwszej okazji w 54. minucie zdołali zdobyć bramkę na 2:0, zaś strzelcem bramki był Marco Hingerl.

W 69. minucie bardzo bliski szczęścia był utalentowany Tillman, który trafił jednak w słupek. Dwie minuty później na 3:0 podwyższył Milos Pantovic. Podopieczni Tima Waltera widząc rozbitą stratą bramek ekipę z Ingolstadt ruszyli do jeszcze groźniejszych ataków.

Zaledwie kilka minut później bramkę na 4:0 zdobył Michael Strein, który dopiero co pojawił się na boisku − strzelając swojego gola był to dopiero jego pierwszy kontakt z piłką. Pięć minut później gości dobił ponownie Michael Strain, któremu asystował Milos Pantovic.

Bayern Monachium II 5:0 (1:0) Ingolstadt II

Bramki: 1:0 Wintzheimer (9.), 2:0 Hingerl (54.), 3:0 Pantovic (71.), 4:0/5:0 Strein (75./80.)

Bayern II: Weinkauf - Tuerkkalesi, Feldhahn, Awoudja, Koehn - Fein, Dorsch - Obermair, Hingerl (77. Tarnat), Tillman (74. Strein) - Wintzheimer (58. Pantovic)

Ingolstadt II: Buntic - Langen, Grauschopf, Gerlspeck, Reisloehner - Nicklas (54. Suljic), Kotzke, Watanabe, Jalinous (70. Senger) - Hasenhuettl (81. Tobias), Kogler

"Bawarczycy" są teraz liderami tabeli, zaś za ich plecami plasuje się TSV 1860, które jak dobrze wiemy z powodu problemów finansowych spadło na ligi regionalnej. 30 lipca amatorzy FCB powalczą o kolejne punkty z FC Unterfoehring.

W między czasie czeka ich jeszcze sparing z drużyną Arsenalu U21 (18 lipca) oraz drugą ekipą Borussii Dortmund (20 lipca). Wczorajsze spotkania z poziomu trybun oglądał Carlo Ancelotti wraz ze swoim synem.