Okazałe zwycięstwo w Herzogenaurach

Przygotowujący się do nowego sezonu piłkarze Bayernu Monachium rozegrali drugi mecz towarzyski w ostatnim czasie. Mistrzowie Niemiec tym razem zmierzyli się z FSV Erlangen-Bruck i wygrali w stosunku 9:1, choć do przerwy udało im się zachować czyste konto.

Do składu Bawarczyków - w porównaniu do pierwszego meczu towarzyskiego - dołączyli zawodnicy z pierwszego składu, którzy ostatnio mieli problemy zdrowotne. Chodzi o Juana Bernata oraz Javi Martineza, którzy pojawili się od samego początku.

Rezultat spotkania w 15. minucie otworzył Franck Evina, zaś chwilę później na 2:0 podwyższył Marco Friedl. Po dwóch kwadransach po raz drugi na listę strzelców wpisał się Evina (28.), zaś przed przerwą dwukrotnie rywala pokonywał Kingley Coman (30., 41.).

Po zmianie stron doszło do wielu zmian i tylko Evina oraz Friedl mieli przyjemność rozegrać pełne 90 minut w barwach FCB. Tuż po wznowieniu gry na 6:0 podwyższył Michael Strein, zaś w 78. na 7:0 trafił Marco Hingerl. W ostatni dziesięciu minutach padły trzy gole - dwa dla FCB w wykonaniu Raphaela Obermaira (83.) i Hingerla (89.) oraz honorowa dla gospodarzy autorstwa Mario Fotha (86.).

FC Bayern: Starke (46. Ron-Torben Hofmann) - Juan Bernat (46. Derrick Koehn), - Resul Turkkalesi (46. Marco Hingerl), Mats Hummels (46. Lars Lukas Mai), Javi Martinez (60. Raphael Obermair) - Milos Pantovic (46. Niklas Tarnat), Thomas Muller (60. Adtian Fein), Kinglsey Coman (61. Manuel Wintzheimer), Timothy Tillman (46. Michael Strein) - Marco Friedl, Frank Evina