Lewandowski pisze historię w Bundeslidze!

Cóż to był dziś za szalony mecz w Lipsku. Bayern Monachium w ostatnich minutach minutach spotkania zdołał strzelić trzy bramki i pokonał ostatecznie ekipę "Byków" 5:4!

Robert Lewandowski w dzisiejszym pojedynku ligowym zdobył dwie bramki. Polak nie tylko został samodzielnym liderem klasyfikacji strzeleckiej, ale i także po raz drugi z rzędu w kolejnym sezonie zdobył 30 bramek!

W historii Bundesligi tylko sześciu różnych zawodników strzelało w jednym sezonie Bundesligi 30 lub więcej bramek. Po dzisiejszym wyczynie nasz rodak stał się siódmym zawodnikiem, który dokonał tej sztuki!

Warto również nadmienić, iż Robert stał się pierwszym zawodnikiem od 40 lat, który w dwóch kolejnych sezonach z rządu zdobył co najmniej 30 bramek!

Co więcej najlepszy strzelec Bayernu zdobył dziś także swojego 150. i 151. gola w historii swoich występów w niemieckiej Bundeslidze! W 46 rozegranych spotkaniach w tym sezonie dla "Die Roten" Robert ustrzelił już 43 bramki!