ICC: Milan pokonuje Bayern w karnych

Dziś w nocy miał miejsce pierwszy mecz Bayernu w ramach Audi Summer Tour 2016. Podopieczni Carlo Ancelottiego mierzyli się z Milanem, który przed laty był prowadzony przez Włocha.

Regulaminowe 90 minut zakończyło się remisem 3-3, dlatego też sędzia spotkania zarządził konkurs rzutów karnych. Włosi bez problemu poradzili sobie w strzelaniu jedenastek i ostatecznie pokonali piłkarzy "Dumy Bawarii" 5-3 w karnych.

Przypominamy, że turniej International Champions Cup odbywa się w dniach 22.07 – 13.08 i każde spotkanie możecie zobaczyć na żywo na kanałach Eleven i Eleven Sports oraz w serwisie internetowym elevensports.pl.

Ribery w formie

Mimo porażki "Bawarczyków" w pierwszym spotkaniu rozgrywanego w ramach Audi Summer Tour 2016 i turnieju International Champions Cup cichym bohaterem tego sparingu został Franck Ribery, który  w obecnym okresie przygotowawczym imponuje formą.

W pojedynku z Milanem dwukrotnie wpisał na listę strzelców. Co więcej francuski skrzydłowy rzutem na taśmę uratował wynik spotkania pod koniec, kiedy w 90' minucie zdobył bramkę z rzutu karnego. Jedną z trzech bramek zdobył David Alaba.

Pół godziny gry dla Holgera

Strzelanie rozpoczął w 22' minucie Niang, który wykorzystał błąd Holgera Badstubera. Francuz bez chwili zawahania popędził co sił do przodu i w sytuacji sam na sam pokonał Svena Ulreicha, który zagrał od pierwszej minuty.

Radość piłkarzy Milanu nie trwała zbyt długo – Ribery pięknym uderzeniem pokonał młodego Donnarummę. Duży udział w tej akcji miał przede wszystkim David Alaba. Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy podopieczni Carlo Ancelottiego wyszli na prowadzenie po bramce Alaby.

Wynik nie uległ już zmianie i obie ekipy udały się na przerwę do swoich szatni.

Ribery ratuje zespół w samej końcówce

Zarówno trener Milanu jak i Bayernu nie przeprowadzili zbyt wielu zmian w pierwszych minutach drugiej części tego towarzyskiego turnieju. Rywale z Milanu od początku ruszyli do ataku, czego efektem była bramka Bertolacciego zaledwie dziesięć minut po wznowieniu gry.

W 61' minucie wydawało się, że wynik meczu został przesądzony, bowiem Kucka popisał się świetnym uderzeniem z dystansu i pokonał Ulreicha, który był bez szans. Utrata trzeciej bramki spowodowała, że zawodnicy "Dumy Bawarii" podkręcili tempo i zepchnęli rywali do obrony.

Efektem wysokiego pressingu i bardzo ofensywnej gry "Bawarczyków" był rzut karny podyktowany na korzyść FCB. Do jedenastki podszedł Franck Ribery, który bez najmniejszych trudów pokonał golkipera Milanu i wyrównał.

Milan lepszy

Jako że regulaminowe 90 minut nie wyłoniło zwycięzcy tego pojedynku, to potrzebny był konkurs rzutów karnych. Rywalizacja przebiegała pomyślnie, jednak Rafinha nie zdołał pokonać golkipera rywali, co zostało wykorzystane przez Bonaventurę, który nie pomylił się i zapewnił swoim kolegom zwycięstwo nad mistrzami Niemiec.

30 lipca Bayern rozegra swój kolejny sparing. Tym razem rywalami podopiecznych Carlo Ancelottiego będzie Inter Mediolan. Miejscem spotkania będzie Charlotte, początek starcia już o 5:00 czasu europejskiego.

Przed nami jeszcze wiele spotkań tego towarzyskiego turnieju, w którym możemy oglądać wiele świetnych drużyn takich jak np. Bayen Monachium, Real Madryt, Manchester City, Borussia Dortmund, Manchester United, Juventus czy Chelsea.

Każde spotkanie International Champions Cup możecie zobaczyć na żywo na kanałach Eleven i Eleven Sports oraz w serwisie internetowym elevensports.pl.

Bayern: Ulreich - Rafinha, Martínez (79. Pantovic), Badstuber (31. Feldhahn), Bernat - Alonso (60. Oeztuerk), Thiago (60. Benko) - Lahm, Ribéry, Alaba - Green (79. Lappe)

Milan: Donnarumma – Abate (46. Kucka), Paletta, Romagnoli, Antonelli (62. Honda) – Poli (80., El Hilali) Montolivo (80. Vergara), Bertolacci (62. Zanellato) – Suso (62. Matri), Niang (62. Ely), Bonaventura

Sędzia: Mark Geiger

Widownia: 44,826

Bramki: 0-1 Niang (23'), 1-1 Ribéry (29'), 2-1 Alaba (38'), 2-2 Bertolacci (49'), 2-3 Kucka (61'), 3-3 Ribéry (90' karny)

Rzuty karne: 0-1 Honda, 1-1 Lahm, 1-2 Matri, 2-2 Alaba, 2-3 Kucka, 3-3 Bernat, 3-4 Romagnoli, Rafinha pudło, 3-5 Bonaventura