62-letni Hermann Gerland został wyznaczony na następcę Paula Clementa na stanowisku drugiego trenera i asystenta Carlo Ancelottiego w Bayernie Monachium.

Decyzję o powierzeniu tej funkcji ulubieńcowi piłkarzy „Dumy Bawarii” podjęli wspólnie Carlo Ancelotti wraz z zarządem klubu ze stolicy Bawarii.

Wczorajszego dnia Paul Clement otrzymał pozwolenie na opuszczenie Bayernu, po tym jak Anglik wyraził chęć objęcia funkcji trenera Swansea City w angielskiej Premier League.

Paul był profesjonalistą, był lojalny i uzdolnionym trenerem dla nas. Nie chcieliśmy stawać na jego drodze stania się trenerem w angielskiej Premier League. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w przyszłości – powiedział Karl-Heinz Rummenigge.

Hermann Gerland pełnił funkcję trenera rezerw Bayernu w latach 2001 – 2009 po czym został wcielony do pierwszej drużyny w kwietniu 2009 roku.

„Der Tiger” asystował już takim trenerom jak Louis van Gaal, Jupp Heynckes oraz Pep Guardiola. 62-letni legendarny zawodnik VfL Bochum jest jednym z najbardziej lubianych członków sztabu trenerskiego w Bayernie od lat.

Źródło: FCB.de

Tagi:

Komentarze (25)

Dodawanie komentarzy zostało zablokowane

Odśwież komentarze

Polecamy

Zdjęcie tygodnia

Wideo tygodnia

2003 - 2017 by DieRoten.pl | DieRoten.pl is not linked with Bayern Munich and the Club’s players. The website is an initiative of Polish fans of Bayern Munich.
DieRoten.pl nie jest powiązany z klubem Bayern Monachium ani jego piłkarzami. Serwis jest inicjatywą polskich fanów Bayernu.


Strona oparta na silniku: pxCMS. Projekt, wdrożenie, optymalizacja: Piksel

1617684