Europejskie Stowarzyszenie Klubów Piłkarskich (ECA) postanowiło zabrać swoje stanowisko w sprawie planów powiększenia przez FIFA liczebności drużyn na mistrzostwach Świata z 32 do 48.

Kilka dni temu propozycja zwiększenia liczebności zespołów na Mundialu otrzymała zielone światło, jednakże decyzja FIFA spotkała się z ogromną falą sprzeciwów w środowisku piłkarskim.

Już w zeszłym miesiącu ECA na czele z takimi zespołami jak Bayern Monachium, Barcelona, Real Madryt oraz Manchester United wyraziły swój przeciw wobec planów piłkarskiej organizacji FIFA.

Europejskie Stowarzyszenie Klubów przypomina, że rozszerzenie mistrzostw Świata o kolejne drużyny nie jest niczym dobrym – możemy przeczytać w oświadczeniu największego piłkarskiego stowarzyszenia.

Nie widzimy podstaw do zmiany panującego obecnie formatu 32 drużyn, które już udowodniło, iż jest doskonałą formułą pod każdym względem. Wątpliwy jest również pośpiech i pilność w podejmowaniu tak ważnej decyzji – czytamy dalej.

Zanim zmiany wejdą w życie minie dziewięć lat i odbędzie się to bez udziału interesariuszy, którzy będą dotknięci tą zmianą. Zdajemy sobie sprawę, że decyzja ta bazuje na politycznych powodach zamiast sportowych. Ugięcie pod presją polityczną sprawia, że ECA nad tym ubolewa – czytamy w dalszej części oświadczenia.

ECA szczegółowo pod każdym kątem przeanalizuje wpływ i konsekwencje nowego formatu oraz przedstawi ogrom sprawy na kolejnym spotkaniu zarządu zaplanowanym na koniec stycznia – zapowiadają członkowie ECA.

Źródło: Goal.com

Tagi:

Komentarze (9)

Musisz być zalogowany, żeby dodać komentarz!Zaloguj się

Odśwież komentarze

Polecamy

Zdjęcie tygodnia

Wideo tygodnia

2003 - 2017 by DieRoten.pl | DieRoten.pl is not linked with Bayern Munich and the Club’s players. The website is an initiative of Polish fans of Bayern Munich.
DieRoten.pl nie jest powiązany z klubem Bayern Monachium ani jego piłkarzami. Serwis jest inicjatywą polskich fanów Bayernu.


Strona oparta na silniku: pxCMS. Projekt, wdrożenie, optymalizacja: Piksel

1618152