City za burtą! Znamy ćwierćfinalistów LM

Wczorajszego dnia miały miejsce ostatnie dwa spotkania 1/8 finału Ligi Mistrzów. Jak zawsze nie brakowało emocji.

Za nami 1/8 finału Ligi Mistrzów. Do grona ćwierćfinalistów tj. Bayernu Monachium, Borussii Dortmund, Realu Madryt, Barcelony, Juventusu Turyn oraz Leicesteru City dołączyły zespoły Monaco oraz Atletico Madryt.

Podobnie jak w pierwszym spotkaniu pomiędzy Monaco a Manchesterem City Pepa Guardiolii kibice nie mogli narzekać na brak bramek. Francuzi za odrabianie strat (5:3 w pierwszym meczu) wzięli się już w 8. Minucie, kiedy to nadzieje w serca kibiców ASM wlał Kylian Mbappe Lottin.

Przed przerwą podopieczni Leonardo Jardima zdołali jeszcze zdobyć bramkę na 2:0 za sprawą Fabinho. Po zmianie zespół prowadzony przez Pepa Guardiolę za wszelką cenę dążył do zdobycia bramki – w 71. Minucie Leroy Sane zdobył bramkę na 2:1, która dawała „Obywatelom” awans do najlepszej ósemki.

Szczęśliwie dla kibiców Monaco na kilkanaście minut przed końcem spotkania uratował Tiemoue Bakayoko strzelając bramkę dającą Francuzom awans do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów.

W innym pojedynku rozgrywanym o tej samej porze Atletico Madryt podejmowało na swoim stadionie Bayer Leverkusen. Mimo drobnej przewagi „Aptekarzy” mecz zakończył się bezbramkowym remisem, co w efekcie sprawiło, że do grona najlepszej ósemki awansowali Hiszpanie.

Losowanie par ćwierćfinałowych odbędzie się już jutro w południe! Warto również wspomnieć o rekordzie strzeleckim na etapie 1/8 finału Ligi Mistrzów. 16 drużyn, które rywalizowały ze sobą w 1/8 finału Ligi Mistrzów zdobyło łącznie 62 bramki! Najlepsza ósemka w Europie: