BVB z Pucharem Niemiec

Wczorajszego wieczoru na Stadionie Olimpijskim w Berlinie kilkadziesiąt tysięcy widzów było świadkami pojedynku finałowego o Puchar Niemiec pomiędzy Borussią Dortmund a Eintrachtem Frankfurt.

Ostatecznie lepsi okazali się podopieczni Thomasa Tuchela, którzy pokonali tego wieczoru Eintracht Frankfurt 2:1. Wynik starcia mógł być o wiele wyższy, gdyby tylko obie strony lepiej wykorzystywały nadarzające się sytuacje bramkowe.

Wynik spotkania otworzył już w 8. minucie niesamowity Ousmane Dembele, który w świetnym stylu minął defensora "Orłów" a następnie silnym uderzeniem wpakował piłkę do siatki swoich rywali.

Na drugą bramkę w tym spotkaniu 74,322 widzów musiało czekać do 29. minuty, kiedy to fatalny błąd w defensywie popełnili zawodnicy "Die Borussen". Błąd BVB został skrzętnie wykorzystany przez Ante Rebica, który nie pomylił się i w sytuacji sam na sam pokonał Buerkiego.

Zespół prowadzony przez Niko Kovaca idąc za ciosem próbował jeszcze wykorzystać słabszy okres gry Borussii, lecz wynik nie uległ już zmianie do przerwy. Po zmianie stron BVB w swoim stylu rzuciła się na Eintracht kilkukrotnie zagrażając bramce strzeżonej przez Luksa Hradecky'ego.

Na dwadzieścia trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Deniz Aytekin dopatrzył się przewinienia na jednym z zawodników BVB w polu karnym Eintrachtu, czego efektem było podyktowanie rzutu karnego − jedenastkę pewnie wykorzystał Pierre-Emerick Aubameyang.

Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i to podopieczni Thomasa Tuchela cieszyli się triumfem w Pucharze Niemiec − do czterech razy sztuka!

Eintracht Frankfurt 1:2 (1:1) Borussia Dortmund

Bramki: 0:1 Dembele 8', 1:1 Rebic 29', 1:2 Aubameyang 67'

Eintracht: Hradecky - Hector, Abraham, Vallejo - Chandler (72' Meier), Medojevic (56' Tawatha), Gacinovic , Oczipka - Fabian (79' Blum), Rebic - Seferovic

Dortmund: Buerki - Bartra (76' Durm), Sokratis, Schmelzer (46' Castro) - Piszczek, Ginter, Guerreiro - Dembele, Kagawa - Aubameyang, Reus (46' Pulisic)