Bojan wyrównuje rekord strzelając Bayernowi

W ubiegłej kolejce Bayern Monachium zremisował 2:2 z drużyną FSV Mainz. Jedną z bramek dla gości z Moguncji zdobył Bojan Krkic, który zdobywając swojego pierwszego gola w Bundeslidze wyrównał jeden z rekordów.

Na pierwszą bramkę 75,000 widzów zgromadzonych na Allianz Arenie nie musiało czekać zbyt długo, albowiem już w 3. minucie spotkania błąd Arturo Vidala wykorzystał wychowanek FC Barcelony − Bojan Krkic.

Hiszpan zdołał jeszcze minąć zwodem Thiago Alcantarę i pokonał w sytuacji sam na sam Svena Ulreicha. Bojan strzelając bramkę "Bawarczykom" w Bundeslidze wyrównał tym samym rekord należący do sześciu innych zawodników.

Bojan Krkic stał się tym samym siódmym zawodnikiem w historii, który zdobywał bramki w czterech czołowych ligach Europy − zawodnik Mainz zdobył już bramkę w Serie A, Premier League, Primera Division oraz Bundeslidze.

To bardzo wyjątkowy dzień dla mnie. Zdobyłem swojego pierwszego gola w Bundeslidze przeciwko topowej drużynie i co najważniejsze pomogłem mojej drużynie zdobyć niezwykle cenny punkt powiedział po meczu Bojan.

To dla nas bardzo ważny punkt. Zagraliśmy świetne zawody od pierwszej minuty i sprawiliśmy Bawarczykom wiele problemów od samego początku, na ich własnym stadionie. Jesteśmy zadowoleni z tego punktu, gdyż każdy z nich się liczy − zakończył zawodnik Mainz.