Bawarczycy ukarani: FCB traci punkty z Kolonią

W meczu szóstej kolejki Bundesligi Bayern Monachium musiał zadowolić się jednym punktem w starciu z Kolonią. Bramkę dla "Die Roten" w pierwszej połowie zdobył Joshua Kimmich, zaś w drugiej połowie bramkę na 1-1 zdobył Modeste.

Choć podopieczni Carlo Ancelottiego wielokrotnie próbowali atakować bramkę Horna, to mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1-1. Zdobyty dziś punkt oznacza, że Bayern utrzyma się na fotelu lidera przynajmniej do następnej kolejki.

Wiele zmian i Robben od początku

W porównaniu do poprzedniego starcia w Lidze Mistrzów z Atletico Madryt Carlo Ancelotti przeprowadził aż siedem zmian. Po raz pierwszy od dłuższego czasu w wyjściowej jedenastce znalazł się Arjen Robben.

Większość zawodników grających w środku tygodnia z madryckim zespołem otrzymała dziś od trenera wolna czy też usiadła na ławce rezerwowych.

Bayern zaczął więc spotkanie w następującym ustawieniu: Manuel Neuer w bramce, Rafinha, Juan Bernat, Javi Martinez oraz Mats Hummels w obronie. W środku pomocy trener postawił wystawić Renato Sanchesa, Joshuę Kimmicha i Xabiego Alonso.

Na skrzydłach również mieliśmy dwie zmiany. Na lewej stronie mogliśmy obserwować Kingsleya Comana, zaś na prawej wspomnianego już wcześniej Arjena Robbena. Funkcję napastnika po raz kolejny pełnił Robert Lewandowski.

Dobra gra Kolonii w obronie

Już od samego początku "Bawarczycy" ruszyli do ataku. W 3' minucie spotkania zza pola karnego uderzył Renato Sanches, jednak uderzenie Portugalczyka zostało zablokowane przez obrońców gości.

W 10' minucie spotkania błąd w środku pola popełnili zawodnicy Bayernu, jednak na całe szczęście ekipa "Kozłów" nie wykorzystała nadarzającej się okazji. Chwilę później do groźnej sytuacji mógł dojść Modeste, lecz Francuz został zatrzymany.

Z minuty na minutę tempo gry było stopniowo podkręcane, jednakże defensywa FC Koeln nie popełniała zbyt wielu błędów. Na skrzydłach dobrze radził sobie zarówno Arjen Robben oraz Kingsley Coman, którego centry co raz częściej stanowiły zagrożenie.

Kimmich po raz kolejny!

Kolejne minuty to jeszcze większa dominacja Bayernu i co raz częstsze zapuszczanie się podopiecznych Carlo Ancelottiego pod bramkę Timo Horna. W 25' minucie dogodną sytuację miał Mats Hummels, lecz uderzona przez niego piłka minęła światło bramki.

Chwilę później przed polem karnym faulowany został Joshua Kimmich. Do rzutu wolnego podszedł Robert Lewandowski, który trafił jednak w mur Kolonii. Swoje okazje mieli również podopieczni Petera Stoegera.

W 33' minucie Modeste i Osako zapoczątkowali groźną kontrę, jednakże snajper gości zagrał piłkę zbyt lekko i niebezpieczeństwo zażegnał wracający Xabi Alonso. Kilka minut później Hiszpan próbował szczęścia z dystansu, lecz chybił.

Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy po wzorowo przeprowadzonej akcji na lewym skrzydle trzecią bramkę w Bundeslidze zdobył Joshua Kimmich, który pokonał Horna "szczupakiem", po tym jak został obsłużony dobrą piłką przez Juana Bernata.

Mueller za Robbena

Na drugą część spotkania wybiegł Thomas Mueller, który zastąpił Arjena Robbena. Po kilkudziesięciu sekundach uderzyć na bramkę "Kozłów" postanowił Renato Sanches, jednak Horn bez trudu złapał piłkę.

Goście nie zamierzali się tylko bronić i co jakiś czas mogliśmy obserwować dobre akcje podopiecznych Petera Stoegera. W 55' minucie mogło już być 2-0, jednakże Javi Maritnez uderzył tylko w słupek.

Obraz gry niewiele się zmienił. Bayern powoli budował swoje akcje, zaś goście bronili się bardzo dobrze i gdy nadarzała się okazja to ruszali z kontrą. Chwilę później pasywność "Bawarczyków" została ukarana…

Kolonia wyrównuje

Niestety w 63' minucie z prawej strony Marcel Risse dograł świetną piłkę do Anthonego Modeste, który w świetnym stylu pokonał Manuela Neuera i wprawił w euforię 7,500 widzów, którzy przyjechali do Monachium oglądać swoich pupili.

Po stracie bramki zawodnicy "Dumy Bawarii" próbowali szybko odpowiedzieć, jednak zaledwie cztery minuty później w bardzo groźnej sytuacji znalazł się Simon Zoller, jednak snajper stracił piłkę.

Mimo straconej bramki Bayern nieudolnie próbował odzyskać prowadzenie, zaś goście co raz lepiej radzili sobie z wyprowadzaniem akcji. W 77' minucie bardzo bliski szczęścia był Thomas Mueller, ale jego strzał wybronił Timo Horn i piłka trafiła tylko w słupek.

Bayern jeszcze próbował swoich sił, jednak bezskutecznie. Być może "Bawarczycy" grali nieco szybciej niż wcześniej, lecz nic z tego nie wynikało. W 86' minucie z dystansu uderzył Juan Bernat i po raz kolejny gości uratował słupek.

Wynik nie uległ już zmianie, choć na chwilę przed zakończeniem Kolonia wyprowadziła świetną kontrę. Na całe szczęście Simon Zoller minimalnie chybił i mecz zakończył się remisem 1-1. Teraz czeka nas dwutygodniowa przerwa, po czym 15 października FCB zmierzy się z Eintrachtem Frankfurt.