Dobre wiadomości dla Xabiego Alonso! Hiszpański sąd zakończył postępowanie sądowe w sprawie domniemanych oszustw podatkowych Hiszpana. Pomocnik Bayernu został już oczyszczony ze stawianych mu zarzutów.

Przeciwko byłemu zawodnikowi takich klubów jak Liverpoolu czy Realu Madryt prowadzono postępowanie i śledztwo już od 2014 roku.

Według doniesień magazynu El Confidencial prokurator miał poprosić w tamtym okresie sędziego, aby ten przeprowadził śledztwo w sprawie 35-latka, który rzekomo miał oszukać urząd skarbowy na kwotę 2 mln euro w latach 2010-2012.

Alonso nie był jedynym piłkarzem, który znalazł się pod lupą śledczych. Wśród zawodników, którym postawiono zarzuty oszustw podatkowych można wyróżnić kilku zawodników: Angel Di Maria, Ricardo Carvalho oraz Fabio Coentrao.

Di Maria, Carvalho oraz Alonso mieli dopuścić się przestępstw podatkowych grając jeszcze dla Realu Madryt w poprzednich latach.

W oświadczeniu wydanym przez sędziego w Madrycie możemy przeczytać, że Xabi Alonso nie dopuścił się oszustw i całkowicie wypełnił swoje zobowiązania podatkowe wobec hiszpańskiego urzędu skarbowego.

Pan Xabi Alonso nie dopuścił się oszustw podatkowych, urząd skarbowy posiadał pełne informacje co do relacji i wpływów, jakie otrzymał w związku z byciem udziałowcem w Kardzali – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Nie można postawić Panu Alonso zarzutów, ponieważ zwyczajnie wykorzystał swoje możliwości, które zostały mu zaprezentowane przez doradców. Z punktu widzenia prawa karnego nie jest to naruszeniem prawa i popełnieniem przestępstwa – możemy przeczytać.

W elicie sportowców stało się to czymś normalnym oraz nie ma niczego złego w zbywaniu praw do swojego wizerunku spółce, która może je wykorzystać nawet w przypadku jeśli miała to być własna spółka, podobnie zresztą jak w przypadku uzyskania korzyści podatkowych – czytamy.

Źródło: ESPN

Tagi:

Komentarze (7)

Musisz być zalogowany, żeby dodać komentarz!Zaloguj się

Odśwież komentarze

Polecamy

Zdjęcie tygodnia

Wideo tygodnia

2003 - 2017 by DieRoten.pl | DieRoten.pl is not linked with Bayern Munich and the Club’s players. The website is an initiative of Polish fans of Bayern Munich.
DieRoten.pl nie jest powiązany z klubem Bayern Monachium ani jego piłkarzami. Serwis jest inicjatywą polskich fanów Bayernu.


Strona oparta na silniku: pxCMS. Projekt, wdrożenie, optymalizacja: Piksel

1619604